Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana Jacka w słuchawkach. Po skręceniu kabli nie działa, co zrobić.

10 Lut 2018 17:42 600 5
  • Poziom 3  
    Dzień dobry, mam słuchawki od firmy JBL i ostatnio podczas użytkowania telefon mi spadł i słuchawki przestały działać gdyż jack w środku został złamany to odciąłem wyżej kabel i z drugich słuchawek (w których Jack był dobry natomiast jedna ze słuchawek pękła) odciąłem Jacka i ściągnąłem gumę, po skręceniu kabli kolorami i zaklejeniu taśmą izolacyjną telefon wychwytuje słuchawki ale dźwięku nie ma. O co może chodzić?
  • Poziom 39  
    Nie wykrywa słuchawek tylko wpięty wtyk słuchawkowy.
    Polutuj te przewody ze sobą !
  • Poziom 3  
    No okej a jeszcze bo w słuchawkach jest kabel zielony, niebieski, czerwony i pomarańczowy a w jacku nie ma zielnego, czy to jakoś potrzebne? I co z nim zrobić
  • Poziom 39  
    Skąd masz pewność żę kolory w obu zestawach słuchawek były jednakowo podłączone? To się robi sprawdzając FAKTYCZNE połączenia a nie kolory przewodów. Teraz masz conajmniej dwie opcje, brak kontaktu bo kiepsko skręcone przewody , nieprawidłowo połączone ( nie te styki wtyku ) przewody i sygnał "ginie"

Któreś dwa kolory w przewodzie słuchawek były połączone razem i szły na masę wtyku.
    Teraz miernik w rękę - ustawiony na symbol diody (lub omy ) i szukasz między którymi przewodami jest przejście. W ten sposób znajdziesz dwie pary przewodów. teraz po jednym z z każdej pary skręcasz razem. Miernik jedną końcówką podłączasz do styku z kryzą wtyku i szukasz na którym przewodzie wtyku będzie przejście. Do tego podłączasz te dwa skręcone razem przewody słuchawek.Pozostałe łączysz wg uznania ( jeden do jednego ) i powinny działac.