Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka długo nie używana - odłączać czy nie

10 Lut 2018 18:41 2295 6
 • Poziom 12  
  Hej,

  Ostatnio mam jedną lodówkę, która praktycznie od paru mc nie jest używana. Nastawiłem ja na minimalne (=najcieplejsze) temperatury i zużywa nieco ponad 1kWh na miesiąc. Chciałem ją całkiem rozmrozić i wyłączyć z prądu, ale jeden z moim znajomych zaczął mnie przekonywać, że to zły pomysł - lepiej niech raz uruchomiona lodówka działa ciągle, niż by stała wyłączona, tym bardziej, że zużycie prądu jest minimalne. Co o tym sądzicie? Bo mocno zdziwiła mnie ta opinia. Dodam, że lodówka to mniej więcej dwuletni Samsung.
 • Poziom 43  
  Oczywiście, że można odłączyć od prądu i po umyciu zostawić z otwartymi/uchylonymi drzwiami pod warunkiem, że stoi w suchym miejscu. Jeżeli pomieszczenie przechowywania jest wilgotne to lepiej aby czasami popracowała.
 • Pomocny post
  Moderator AGD i automatyka
  ken-wawa napisał:
  lepiej niech raz uruchomiona lodówka działa ciągle, niż by stała wyłączona,

  I to jest słuszna koncepcja. Lodówka to nie wino które im dłużej nie używane tym lepsze.
 • Poziom 27  
  Osobiście od 2007 roku używam (2 x w roku w duże święta) taniej, poreklamacyjnej lodówki Premiere (Amica z niemieckiego Aldika) i działa bez uwag.
  Ale tak jak koledzy piszą, musi być otwarta i nie zaszkodzi czasem uruchomić. U mnie stoi w temperaturze pokojowej o normalnej wilgotności.
 • Poziom 40  
  Z przechowywaniem wyłączonej jest taki haczyk że ktoś kiedyś zamknie drzwi lub coś się tam ulęgnie zależnie od miejsca stacjonowania.
  Z pracującą w chłodnym miejscu jest taki myk że jak temperatura spadnie poniżej jakiejś temperatury może zgłupieć sterowanie i jej nie włączyć.
 • Poziom 12  
  Akurat ryzyka przypadkowego zamknięcia nie ma. Bardziej się zastanawiam, czy długotrwałe nie używanie nie zaszkodzi agregatowi.
 • Poziom 42  
  Agregatowi nie zaszkodzi. Tyle że jak dokładnie umyta by nie była to nieprzyjemny zapaszek i tak się pojawi