Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

acer aspire 5750 - nie wlacza sie, jest zasilanie, czarny ekran

10 Lut 2018 21:18 561 11
  • Poziom 5  
    Witam. Mam problem z laptopem Acer aspire 5750. Laptop normalnie działał lecz mój kot zrzucił mi go z komody. Problem polega na tym że laptop włącza się, jest dioda zasilania która świeci się cały czas. Gdy go włączam to wentylator kręci się na max obrotach przez jakieś 2 sec po czym się wyłącza podczas czego dioda od zasilania cały czas świeci się na nieb tak jakby laptop był normalnie włączony. Rozebralem go do zera i żadnych uszkodzeń mechanicznych nie ma. Był podłączony pod tv i też nie daje obrazu. Prosiłbym o jakieś pomysły co może być nie tak.
  • Poziom 5  
    Próbowałem. Wyjmowalem ram, wymieniłem z działającego laptopa, uruchamialem wgl bez i nic.
  • Poziom 5  
    Tak, próbowałem.
  • Spec od komputerów
    Jeśli wszystkie powyższe czynności nie przyniosły efektu należy podejrzewać uszkodzone pady/luty pod BGA.
  • Poziom 5  
    A wiesz może ile kosztuje diagnoza tego lub naprawa? Ponieważ mój budżet jest ograniczony i nie wiem czy opłaca się płacić wgl za diagnozę jeśli naprawa przerosnie cenę laptopa.

PITERRR, rozebralem laptopa do zera i od nowa złożyłem. Wszystko jest podłączone, laptop podczas upadku był wyłączony. Nie mam urządzeń do pomiaru.
  • Spec od komputerów
    johannes123 napisał:
    A wiesz może ile kosztuje diagnoza tego lub naprawa?

Diagnoza od 0-100, naprawa do 350-400 jeśli pady całe.
  • Poziom 5  
    Kurcze dość droga ta naprawa. A ciężko to naprawić samemu? Jakie urządzenia potrzebuje?

• Spec od komputerów
    johannes123 napisał:
    Jakie urządzenia potrzebuje?
    - zależy od usterki. To wyjdzie przy diagnostyce.
    Statystycznie najbardziej prawdopodobne uszkodzenie BGA - jeśli tak to potrzebna stacja BGA - ceny w tysiącach. Do tego akcesoria (np. sita, stolik BGA, flux, itp).
    Pomijając sprzęt potrzebna jest jeszcze wiedza i doświadczenie.

Ale warto sprawdzić inne możliwe usterki - być może będą tańsze w naprawie.
  • Spec od komputerów
    johannes123 napisał:
    A ciężko to naprawić samemu? J

Bez sprzętu, wiedzy niemożliwe.