Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SPDIF - przetwornik czy dekoder?

loosiu 15 Sie 2005 16:51 2392 4
  • #1 15 Sie 2005 16:51
    loosiu
    Poziom 10  

Witam !
    Problem jest nastêpuj±cej natury. Podsiadam kartę SB Audigy wraz z fabrycznym zestawem 5.1 . Zestaw ten pod³±czany jest do katry analogowym kablem z już zdekodowanym dziwiękiem - wszystkie kanały na oddzielnych wejściach. Lecz długość tego kabla jest ograniczona i jest gruby (3 x 2 żyły w oplocie).
    Chciałbym wykonać/zakuić urządzienie które przetwarzało by sygnał SPDIF z karty na analogowy. Pytanie brzmi czy jest potrzebny dekoder (AC3, DD itp.) czy wystarczy odpowiedni odbiornik z odpowiednią liczbą przetworników?
    Pozdrawiam,

0 4
  • #2 15 Sie 2005 18:53
    LucasKrakow
    Poziom 17  

skoro karta muzyczna nie ma wejscia spdif to ja zmien na taka ktora ma kasowo lepiej na tym wyjdziesz a swoja droga to sie dziwie ze w niej nie ma takowego wejscia(sorka nie chce mi sie po necie kopac za danymi)

0
  • #3 15 Sie 2005 22:04
    loosiu
    Poziom 10  

Karta posiadz SPDIF. A ja chcę dorobić "wejście" SPDIF do mojedo analogowego wzmacniacza 5.1, po to aby uniknąć ciągnięcia długiego, grubego kabla analogowego po mieszkaniu. W temacie znalazłem taki scalak:
    http://www.cirrus.com/en/products/pro/detail/P150.html.
    Pytnie czy będzie dostępny jako darmowe próbki

0
  • #4 15 Sie 2005 23:34
    LucasKrakow
    Poziom 17  

no fajny prztworniczek :)
    ale mysle ze jak okreslisz koszty budowy ukladu to sie usmiechniesz i to bedzie finisz planu:)
    moze poszukaj gdzies gotowego przetwornika cyfrowo analogowego w zestawach do samodzielnego. moze jest takie cos:) mysle ze to taniej wyjdzie niz budowa od podstaw samemu chociaz wiem ze to bardziej ambitne

0
  Szukaj w 5mln produktów