Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Bora 2.0 - Pytanie o kontrolke EPC

mateoooo 10 Lut 2018 22:07 516 2
  • #1 10 Lut 2018 22:07
    mateoooo
    Poziom 9  

Witam wszystkich serdecznie. Od dwóch dni jestem posiadaczem VW Bory 2.0 115km 2000rok. Mam pytanie odnośnie kontrolki Epc gdyż po przekreceniu kluczyka nie zaswieca się ale jak przyświece latarka to widzę że fizycznie jest ona na liczniku. Czy możliwe że w tym aucie mogło nie być kontrolki Epc(przepustnica na linkę o brak map sensora), gryzie mnie to bo u szwagra w golfie 1.4 po przekreceniu się zaswieca. Nic niepokojącego się nie dzieje z autem no ale mnie to gryzie a czekam na kabel vaga i nie wiem czy ktoś kombinował(poprzedni właściciel miał auto 6 lat) co o tym myślicie? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

0 2
  • #2 10 Lut 2018 22:38
    Boryc2014
    Poziom 14  

Witam. Kontrolka EPC powinna się chwilowo zaświecić jednakże jeśli tak się nie dzieje to być może jest uszkodzona dioda która jest w liczniku. Kontrolka EPC zaświeci się wtedy jeżeli dojdzie do uszkodzenia sterownika "komputera" który znajduje się pod pokrywą silnika przy przegrodzie. Jeżeli się zaświeci to automatycznie spada moc silnika i praktycznie nie ma czym jechać. Więc lepiej żeby się nie zaświeciła.

0
  • #3 11 Lut 2018 16:33
    damdam

Poziom 33  

przepustnica na linkę - raczej EPC się nie zaświeci.

0