Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Biały ekran w laptopie asus x54c

10 Lut 2018 22:13 285 12
  • Poziom 3  
    Witam.
    Dzisiaj rozbierałem laptopa i wymieniałem pastę. Musiałem odłączyć taśmę matrycy od płyty głównej. Teraz po uruchomieniu jest tylko biały ekran. Próbowałem podłączyć laptopa do tV przez hdmi zobaczyć czy coś się wyświetli, ale nic się nie wyświetla.
    Laptop asus x54c.
  • Poziom 12  
    Witam

Czy został odłączony zasilacz i wyjęta bateria przed wyjęciem taśmy matrycy czy kolega robił to z włączonym źródłem zasilania ?
  • Poziom 3  
    Ja to robiłem.
    Źródło zasilania było wyłączone.
    I niepamiętam czy wyjąlem zasilacz ale mogę go jeszcze raz rozebrać.
  • Poziom 12  
    Naserioyoda napisał:
    Źródło zasilania było wyłączone.
    I niepamiętam czy wyjąlem zasilacz

Czyli nie do końca było odłączone...
  • Poziom 3  
    Wszystko było odłaczone inaczej bym nie wyjął płyty głównej.

Dodano po 1 [minuty]:

Przypominam sobie wyjąłem ten zasilacz.

Dodano po 3 [godziny] 19 [minuty]:

Czy mogę jakoś to naprawić po otwarciu laptopa czy musze wymieniać ta taśmę?
  • Poziom 12  
    Jeśli podmiana taśmy nic nie da (należy sprawdzić czy coś się nie przerwało) to przyczyna może być w logice matrycy lub na płycie głównej. Proszę poszukać schematu do tego modelu, może ktoś na forum ma.
  • Poziom 3  
    Raczej matrycy nic się nie stało. Jej nie otwierałem a za kable będzie ciągłem jedynie dotykałem tej końcówki co się ją podłącza do płyty głównej.

Dodano po 4 [minuty]:

Nie wiem czy to jest ważne ale jak lekko ruszyłem z prawej strony ta taśmę w miejscu podłączenia do płyty głównej to ekran zmienił barwę białej na czarną.
  • Poziom 12  
    Proszę dokładnie sprawdzić to gniazdo i jego okolice. Mówiłem nie o matrycy a o elektronice matrycy potocznie zwanej logiką. Pomierzyć trzeba napięcia LVDS a ten załącznik to tylko fragment schematu blokowego.
    Tu jest ale nie jestem pewien do końca czy do tego modelu

https://www.informaticanapoli.it/download/SCH.../ASUS/Asus%20laptop%20schematic%20diagram.pdf

Jeśli kolega nie miał nigdy do czynienia z naprawą to lepiej oddać do serwisu. Oczywiście można spróbować podmienić taśmę, dużo nie kosztuje ale wątpię czy to coś da. Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Czyli mam go rozebrać i podłączyć zasilacz i sprawdzian napięcia w logice matrycy?
  • Poziom 3  
    A co mam zrobić gdy w jakimś miejscu nie będzie napięcia?
  • Poziom 12  
    Szukać usterki aż do skutku. Mówiłem, przyczyn może być dużo...

Dodano po 32 [minuty]:

Za dużo tych pytań Kolega zadaje a za mało zrobił jak do tej pory. Zrobił Kolega jakieś pomiary ? Posiada Kolega odpowiedni sprzęt ? Już niejednokrotnie starsi Koledzy powtarzali tu, że nikt nie jest jasnowidzem. Trudno jest o schemat, bez niego będzie ciężko. Co Kolega zrobił do tej pory, oprócz upierania się, że to taśma ?