Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saunier duval C24 raz działa, raz nie działa

11 Lut 2018 09:46 675 4
 • Poziom 1  
  Witam,
  Mam problem z piecem Saunier duval C24. Piec jednego dnia działa poprawnie drugiego zaś już nie. Opisze dokładnie w czym problem. W momencie załączenie pieca zapala się zielona lampka, popewnym czasie zapala sie żółta i piec odpala. Po około 1 minucie piec jakby załącza "drugi bieg" ( słychać dość głośny szum ) i wtedy piec działa jak najbardziej prawidłowo aż nagrzeje do tempertauty ustawionej na panelu. W momencie jednak gdy "drugi bieg" nie zostanie załączony lapmka na piecu zapala sie ponownie na zielono i piec nie grzeje. Nic nie słychac i piec nie próbuje się ponownie odpalić. Jedynym wyjściem wtedy jest odłaczenie od kontaktu bądź reset pieca i ponownie następuje procedura odpalania pieca. Rozumiem gdyby tak działo się cały czas i piec wogóle nie chciałby sie włączyć to oznaczałoby jakąs awarie ale jednego dnia działa poprawnie a kolejnego już nie. Czasem po kilku restartach zadziała, a czasem wogóle. Serwisant nie zna przyczyny. Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź co może być nie tak ?
  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Czy udało się naprawić usterkę ?

  Może autor tematu wypowiedzieć się co do innych opcji, aspketów, działania kotła ?

  Sam niedługo będę zaczynał użytkować ten kocioł.
 • Poziom 36  
  Michal131989 napisał:
  W momencie załączenie pieca zapala się zielona lampka

  z instrukcji tego kotła wynika, że zielona dioda oznacza, że kocioł jest pod napięciem 230V, czyli w teorii powinna się ona świecić nonstop.

  Michal131989 napisał:
  popewnym czasie zapala sie żółta i piec odpala

  wg instrukcji żółta dioda oznacza płomień, czyli że palnik grzeje.

  Michal131989 napisał:
  Po około 1 minucie piec jakby załącza "drugi bieg" ( słychać dość głośny szum )

  podejrzewam, że w przypadku c.o. ten kocioł przez pierwszą minutę chodzi na małej mocy startowej (ok. 9kW), a potem rozkręca się do mocy maksymalnej (fabrycznie 15kW), bądź zaczyna modulować.

  Michal131989 napisał:
  W momencie jednak gdy "drugi bieg" nie zostanie załączony lapmka na piecu zapala sie ponownie na zielono i piec nie grzeje. Nic nie słychac i piec nie próbuje się ponownie odpalić

  wg instrukcji kocioł do poprawnej pracy wymaga termostatu pokojowego, więc zakładam, że go posiadasz na ścianie w pokoju i on decyduje, czy kocioł załączy się, czy też nie.
  Jeśli kocioł nie będzie grzał to ustaw termostat w pokoju na maksymalną wartość rzędu 30 stopni. Jeśli w pokoju masz 20 stopni to po chwili kocioł powinien zacząć grzać.
  Chyba, że masz walniętą płytę główną, bo czytając opinie to wynika, że była to jedna z częstych usterek.
 • Poziom 36  
  @Rek1n82 tylko nawet jeśli elektroda jonizacyjna miałaby problem z prawidłowym odczytem stanu płomienia to raczej nie miałoby to wpływu na podjęcie próby zapłonu, a autor napisał, że nie ma żadnej reakcji i kocioł nie próbuje ponownie zapalić itp., więc raczej to nie to o czym piszesz.