Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Odzyskanie folderu SOS z karty pamięci( wideorejestrator Navitel R800)

dawidedziu 11 Lut 2018 12:20 603 7
  • #1 11 Lut 2018 12:20
    dawidedziu
    Poziom 22  

Witam! Posiadam wideorejestrator Navitel R800 i do tego karta pamięci microSD SanDisk 64GB(SDSQUNB-064G-GN3MA 48MB/S) - całość używana od 8 miesięcy. W trakcie jazdy, pewien gość perfidnie jechał na czołówkę. Po tej akcji nadusiłem przycisk i filmik trafił do folderu SOS. Przyjechałem do domu, odpalam nagrania z karty i tu wielki zonk - brak folderu SOS. Przeglądam kartę, a tam tylko jakieś resztki z plików. Powinno ich być łącznie ~150(samych nagrań).
    Dodatkowo utworzyły się jakieś dziwne pliki z chińskimi znaczkami np.: USBC─*.
    Próbowałem odzyskać dane przy pomocy programów Ontrack EasyRecovery Professional (program jako taki) i Power Data Recovery(ten odzyskał praktycznie wszystkie filmy z głównego folderu, ale brak jakiegokolwiek pliku z SOS). Co więcej mogę zrobić, aby odzyskać dane z folderu SOS?
    Kartę po pierwszym włożeniu do wideorejestratora sformatowałem w urządzeniu.

Odzyskanie folderu SOS z karty pamięci( wideorejestrator Navitel R800)Odzyskanie folderu SOS z karty pamięci( wideorejestrator Navitel R800)Odzyskanie folderu SOS z karty pamięci( wideorejestrator Navitel R800)Odzyskanie folderu SOS z karty pamięci( wideorejestrator Navitel R800)

Dodatkowe zrzuty z tego co widzi telefon.
    Odzyskanie folderu SOS z karty pamięci( wideorejestrator Navitel R800)Odzyskanie folderu SOS z karty pamięci( wideorejestrator Navitel R800)Odzyskanie folderu SOS z karty pamięci( wideorejestrator Navitel R800)

Zdjęcia wykonane 8 miesięcy temu nadal istnieją i otwierane są prawidłowo.

0 7
  • Pomocny post
    #2 11 Lut 2018 13:23
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Spróbuj przez DMDE, na początek kopia posektorowa karty do pliku i praca z kopią, być może karta uległa uszkodzeniu.
    http://dmde.com/download.html

0
  • #3 12 Lut 2018 08:18
    dawidedziu
    Poziom 22  

No niestety, ale to nie pomogło... Tzn praca na kopii nie przyniosła żadnych rezultatów.

0
  • Pomocny post
    #4 12 Lut 2018 08:43
    mati211p

Możesz dokładniej opisać czynności jakie wykonałeś? Po wejsciu na partycję wybrałeś opcję wszystkie znalezione+rekonstrukcja i przeprowadziłeś w ten sposób skanowanie po czym sprawdziłeś $Root partycji? Jak nie to wykonaj jeszcze. Ponadto jak i to nie przyniesie efektu, to spróbuj jeszcze pełny skan kopii z zaznaczeniem Raw w opcjach skanowania.

0
  • #5 12 Lut 2018 11:56
    pidar
    Spec od pamięci masowych

Popatrzmy na ilość wolnego miejsca:
    Odzyskanie folderu SOS z karty pamięci( wideorejestrator Navitel R800)

Możliwe, że część tych plików została już nadpisana. :|
    Nagrywanie w pętli umożliwia ciągłe nagrywanie kamerą samochodową bez względu na aktualną pojemność pamięciową karty.

0
  • #6 12 Lut 2018 12:10
    mati211p

Tylko, że ten plik powinien być ostatnim. Nie pamiętam jak u mnie działało nagrywanie w pętli, wiem, że jak było wolne miejsce to było zajmowane, jak się skończyło to pliki były kasowane, ale czy te ostatnie, czy starsze, tego nie wiem. Ponadto tutaj doszło do awarii struktury logicznej, co zresztą widać. Miejsce zajęte jest wyświetlane prawidłowo, ale brak plików, są tylko ukryte "krzaczki". Jeśli plik nie jest pofragmentowany to także po sygnaturze zostanie prawidłowo odzyskany, a zapisy na karcie takiej zazwyczaj są zapisami leżącymi kolejno po sobie. Ostatnio w takim przypadku odzyskałem więcej niż trzeba było (wraz ze zdjęciami właściciela sprzed więcej jak 2 lat), aż dziwił się w jaki sposób, bo powiedział, że on tam tych plików nie umieszczał (lub nie kojarzy, by to robił).

0
  • #7 12 Lut 2018 14:01
    pidar
    Spec od pamięci masowych

mati211p napisał:
    Tylko, że ten plik powinien być ostatnim.

Tak, zgadza się.
    Spoiler:
    "Odtwarzanie
    W trybie
    Kamera
    naciśnij dwukrotnie przycisk Mode, aby przejść do trybu
    Odtwórz
    ; naciśnij
    Up i Down, aby zaznaczyć pliki; naciśnij OK, aby odtworzyć plik. Podczas odtwarzania na
    ciśnij OK, aby zatrzymać/wznowić odtwarzanie; naciskaj klawisze Up/Down, aby przewinąć
    do przodu/do tyłu.
    Nagrywanie w pętli
    To ustawienie pozwala na automatyczne zapisywanie plików wideo co kilka minut. Na
    przykład, jeśli jest ustawiony na 5 minut, jedna godzina nagrania zostaną zapisane jako
    dwanaście 5-minutowych fragmentów. Jeśli karta pamięci jest pełna, wszystkie niechroni
    one (odblokowane) pliki zostaną zastąpione w kolejności w jakiej zostały nagrane.

...
    Plik chroniony
    W trybie
    Kamera
    naciśnij Down, aby zablokować bieżący plik. W trybie
    Odtwórz
    wybierz
    plik, naciśnij Menu i wybierz Zabezpiecz, a następnie Zablokuj bieżący lub Zablokuj wszyst
    ko. Zablokowane pliki nie mogą być usunięte lub zastąpione. Wybierz Odblokuj bieżący lub
    Odblokuj wszystko aby usunąć ochronę."

pidar napisał:
    Możliwe, że część tych plików została już nadpisana.

Odniosłem się do tych słów:
    dawidedziu napisał:
    Przeglądam kartę, a tam tylko jakieś resztki z plików. Powinno ich być łącznie ~150(samych nagrań).

0
  • #8 12 Lut 2018 17:21
    dawidedziu
    Poziom 22  

mati211p napisał:
    Możesz dokładniej opisać czynności jakie wykonałeś? Po wejsciu na partycję wybrałeś opcję wszystkie znalezione+rekonstrukcja i przeprowadziłeś w ten sposób skanowanie po czym sprawdziłeś $Root partycji? Jak nie to wykonaj jeszcze. Ponadto jak i to nie przyniesie efektu, to spróbuj jeszcze pełny skan kopii z zaznaczeniem Raw w opcjach skanowania.

Dziękuję bardzo za pomoc w odzyskaniu danych. Fakt, że odzyskałem tylko jeden plik, ale to jest właśnie ten, który potrzebowałem. Dzięki ;)

0