Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

President herbert stary - brak nadawania odbiór ok

11 Lut 2018 13:24 666 5
  • Poziom 20  
    Radio odbiera. ale nie nadaje. Po wciśnięciu ptt zapala się tx, ale s-miarka już nie i brak mocy na wyjściu. Dioda D21 wymieniona zapobiegawczo. Na TP5 na 40CH przy odbiorze 3,2V, przy nadawaniu 4,7V, więc chyba ok. Na Pa jest modulacja. Pokieruje ktoś gdzie dalej szukać.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jakie napięcie w.cz. na kolektorze i bazie końcówki mocy oraz drivera?
    M
  • Poziom 20  
    Przy zasilaniu z zasilacza 13,2V
    Końcówka kolektor 12,8V, baza 0V
    Driver tak samo
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Napisałem w.cz. Czyli pomiar sondą w.cz.
    Michał
  • Poziom 20  
    Brak sondy. Czyli chyba po temacie. Gdzie taką sondę można kupić, przyda się na przyszłość. Jak to w ogóle wygląda.
    Dobra. Już znalazłem. Zaraz sklepię tą sondę.
    Zrobiłem sondę wg tego schematu

President herbert stary - brak nadawania odbiór ok

Powiedziałbym że ona nie działa, bo wszędzie 0V, nawet mierząc napięcie zasilacza też jest 0V

Na próbę zmierzyłem sondą w sprawnym presidencie grancie i wg sondy na końcówkach mam podczas odbioru 0V na kolektorze i bazie, a przy nadawaniu na kolektorze 12,5V, a na bazie 6V. Czy te wartości są poprawne, bo nie wiem czy sonda dobrze mierzy.
  • Moderator
    Lukas32 napisał:
    Powiedziałbym że ona nie działa, bo wszędzie 0V, nawet mierząc napięcie zasilacza też jest 0V

Po tej wypowiedzi twierdzę, że autor nie ma bladego pojęcia o elektronice, a to oznacza, że uszkodzenia nie usunie, proponuję oddać radio do serwisu. Regulamin 3.1.17. Temat zamykam.