Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mixokret - wyciągarka hydrauliczna i kilka innych zagadnień

11 Feb 2018 13:37 3027 4
  • Level 13  
    Witam.
    Nabyłem nową maszynę - mixokret, która ma kilka rozwiązań, których moje poprzednie maszyny nie posiadały.
    Mixokret posiada kosz zasypowy /z siłownikiem dwustronnego działania/ oraz szuflę
    "wciąganą" silnikiem hydraulicznym-wciągarką. Pompa hydrauliczna 6 l/min, szufla nie pracuje, gdy operuje się siłownikiem kosza i odwrotnie.
    Tak sobie dziś pooglądałem, podziałałem i "urodziło" się kilka pytań.

1. Przy wciśnięciu dźwigni rozdzielacza hydraulicznego - kosz opuszcza się zbyt szybko. Zależałoby mi aby odbywało się wolniej . Mógłbym oczywiście, zastosować śrubę jako odbojnik pod dźwignię , aby ograniczyć jej skok w dół . Ale wolałbym to zrobić w układzie hydraulicznym ,ale jak ?
    2. Szufla wciągana na lince, to kapitalna sprawa, myślę o zamontowaniu tego w starej maszynie, która ma tylko kosz. Wszelkie sugestie mile widziane. Sam tego nie zrobię,ale im więcej mi podpowiecie , tym łatwiej przebrnę z miejscowymi specami o hydrauliki. Bo przy doborze pompy na podstawie uszkodzonego oryginału z Włoch, polegli trochę jakiś czas temu /inna maszyna/. Jak to działa? Przy szufli jest nadajnik z kontaktronem , zbliżenie ;) powoduje zwijanie liny - prędkość ok 1m/s . Prosiłbym o informacje jaki silnik zastosować, jaki rozdzielacz, jakiś schemacik, jak to zgrać ze sterowaniem bezprzewodowym?
    https://photos.app.goo.gl/k06CmYqX2nlwOuMW2
    3. Kolejna sprawa,w otworze zbiornika, jest kratka zabezpieczająca, której stalowy bolec gdy nie znajduje się vis a vis / ok 0,5cm/ kontaktronu ,wyłącza napięcie na cewce gaszenia silnika. Jak działa to ustrojstwo? Może jakiś link?.
    4. Zdjęcie IMG_20180211_111427.jpg - nie mam zielonego pojęcia co to może być ? Ktoś, coś?
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc w tej ciekawej kwestii.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 43  
    1. Stosujesz dławik hydrauliczny, można dać z zaworem jednostronnym. Do góry praca normalna w dół regulowana.
    2. Stare maszyny były na przewodach. Co zastosujesz bez znaczenia, byle bezpiecznie.
    3. Tam masz zwykły (prawie zwykły bo akurat ten jest w wersji krótkiej) czujnik indukcyjny. Włożony w zaślepkę z teflonu by wydział śrubę kratki.
    4. To zabezpieczenie przed przekręceniem rozrusznika. Jak pojawi się sygnał z alternatora że silnik przekroczył 400 obr/min wyłącza rozrusznik z obwodu. Mimo że trzymasz stacyjkę na rozruch. Chociaż starsze rozwiązanie w postaci przekaźnika na D+ też jest obecne.
  • Level 2  
    Wydaje mi się że dobrym pomysłem byłoby do wyciągarki hydraulicznej zastosować rozdzielacz elektryczny ( taki na cewkach) do cewek podłączyć sterownik z zwykłej wyciągarki elektrycznej na pilota.
  • Level 13  
    Długo bo długo, ale zrobiłem :). Wywaliłem się na jednej sprawie , silnik w stanie spoczynku, nie pozwala kręcić osią, czyli nie mogę swobodnie wyciągnąć linki .
    Jakie typoszeregi silników hydraulicznych na to pozwalają?

Link
  • Level 13  
    Ostatnia przeszkoda, mam nadzieję. Podłączenie wciągarki, musi pozwalać na swobodny obrót wałka silnika, czyli rozwinięcie ręczne liny. Czyli więcej przewodow :(Czy moglibyscie podlinkowac elementy ze schematu. U mnie jest taka różnica że siłownik kosza jest dwustronnego działania, podłączony z dwóch stron.
    Ps poglądowy film z działaniem kosza i wciagarki
    https://youtu.be/NsjtDzcEw0A?t=4