Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Error. No such partition.- padnięty dysk HDD?

marcin.k. 11 Lut 2018 14:09 798 8
  • #1 11 Lut 2018 14:09
    marcin.k.
    Poziom 8  

Witam. Mam następujący problem. Dzisiaj podczas przeglądania YT wyskoczył mi blue screen (w Win 10 już inaczej wyglądają). Nie zdążyłem niestety odczytać kodu tego błędu. Komp się zresetował, po czym pokazał się napis: Error. No such partition. Grub rescue mode. Zdziwiło mnie to, gdyż linuxa miałem kiedyś przez chwilę. Kiedyś juz mi taki błąd wyskoczył, lecz po resecie było ok. Teraz się nie chce uruchomić. Próbowałem na płycie przełączyć dysk do innych portów SATA, lecz nic to nie daje. Ponadto bios widzi tylko napęd na SATA i stary dysk Hitachi na ATA. A po systemowym Segate 1TB nie widać śladu. Proszę o pomoc. Jest jakaś możliwość go uratować, albo chociaż odzyskać dane?

0 8
  • #2 11 Lut 2018 14:47
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

SMART dysku na początek podaj (wykorzystaj do tego np linuxa live CD lub MHDD).

0
  • #3 11 Lut 2018 15:05
    marcin.k.
    Poziom 8  

Ani Linux (Mint 17.3), ani Bios go nie widzą.

0
  • #4 11 Lut 2018 18:43
    safbot1st
    Poziom 43  

Słychać, jak omawiany dysk się inicjalizuje po otrzymaniu zasilania w sposób typowy dla niego?
    Słychać, że kręcą się talerze?

Zmień przewód sygnałowy na 100% sprawny. Zadbaj o poprawne zasilanie → zmień wiązkę z zasilaniem SATA.
    Jeśli to nie pomoże dysk zapewne uszkodzony. Być może tylko elektronika.

0
  • #5 12 Lut 2018 21:09
    marcin.k.
    Poziom 8  

Wyglada na to, ze padniety. Nie slychac zadnych oznak dzialania, po podlaczeniu do innego komputera tez go nie widzi. Jezeli sie wcale nie uruchamia, to chyba zadnych danych tez nie bedzie sie dalo odzyskac? Najdziwniejsze, ze dysk nie byl stary. Hitachi 160GB mam od lat i nic, a to w niedlugim czasie (chyba ok. 2 lata) juz 2 dysk, najpierw padl mi Samsung 500GB, a teraz ten Segate. Ale kwestia wyboru nowego dysku to pewnie juz nie ten dzial.
    PS. Sory za brak znakow PL, pisze z Firefoxa z Live CD Mint.

0
  • #6 12 Lut 2018 21:48
    laptokowiec
    Poziom 27  

Czy jak jest podłączony na kablu sata i włączane jest zasilanie, to czuć, że sie rozkręca ?

0
  • #7 12 Lut 2018 22:17
    marcin.k.
    Poziom 8  

Nic nie slychac, ani nie czuc. Drugi dysk startuje normalnie.

0
  • #8 13 Lut 2018 08:28
    laptokowiec
    Poziom 27  

Czy po podłaczeniu do zasilania z dysku nie wydobywają się bardzo ciche 'pikania' ? (naprawdę b.ciche)

0
  • #9 28 Lut 2018 19:00
    marcin.k.
    Poziom 8  

Nic nie udalo sie z nim zrobic, zostal wymieniony na nowy. Jednak dalsza historia kontynuowana byla w innym temacie.

0