Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Laptop samsung r540 uszkodzona taśma matrycy, matryca czy karta graficzna?

elitos 11 Feb 2018 14:17 1419 8
    elitos
    Level 9  
    Witam, laptop samsung r540 pojawiły się dziwne poziome białe paski, obraz podzielony i skaczę, moje pytanie do kolegów co może być przyczyną uszkodzenia karta graficzna, matryca czy taśma matrycy. Na monitorze zewnętrznym połączonym przez wyjście hdmi jak i vga jest normalny obraz, naciskanie ruszanie taśmy monitora, monitora i karty graficznej nic nie zmienia.
    Patryk_24
    Level 11  
    Witam czy laptop ma 2 karty graficzne?
    elitos
    Level 9  
    Chyba tak ma zintegrowana kartę intel i ATI Mobility Radeon HD5470.

Dodano po 52 [minuty]:

Jednak 2 karta to ATI Mobility Radeon HD4500 series, po wejściu w menedżer urządzeń i odłączeniu jej z panelu sterowania widać jak obraz przełącza się na inną rozdzielczość jednak efekt taki sam na monitorze laptopa białe linie i skaczę, a na monitorze zewnętrznym normalny.
    Patryk_24
    Level 11  
    Czy laptop ostatnio panu upadł bądź ma zwyczaj stawiania Pan czegoś na zamkniętym laptopie?
    elitos
    Level 9  
    Ja nie mam takiego zwyczaju żeby stawiać coś na laptopie, mi nie spadł ale mam dzieci więc wszystko możliwe, choć i tak pewnie żadne się nie przyzna, tylko że wcześnie rano działał jak się zepsuł to dzieci jeszcze spały, żona zobaczyła że obraz skaczę bo był (otwarty) włączony.
    Patryk_24
    Level 11  
    Rozumiem, najpewniej siadła matryca, pytałem bo często ludzie lubią postawić na laptopie jakieś książki nawet co może po jakimś czasie coś takiego spowodować. Pozdrawiam.
    effektive
    Level 14  
    Również obstawiam, że matryca padła. Zamów na allegro w jakiejś firmie, zawsze masz 14 dni na zwrot ;) jak podmienisz matryce i problem nadal będzie.
    elitos
    Level 9  
    Typowania kolegów dobre, strzał w dziesiątkę uszkodzona matryca, po podmianie obraz normalny, zakupiłem laptopa z uszkodzoną klawiaturą i gniazdem zasilania bo nie wiedziałem czy uszkodzona płyta czy matryca ale skoro matryca to resztę płytę i dysk sprzedam na części i trochę się wróci.Dziękuję kolegą za odpowiedzi i typowania temat zamykam.