Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Laptop samsung r540 uszkodzona taśma matrycy, matryca czy karta graficzna?

elitos 11 Feb 2018 14:17 1419 8
 • #1
  elitos
  Level 9  
  Witam, laptop samsung r540 pojawiły się dziwne poziome białe paski, obraz podzielony i skaczę, moje pytanie do kolegów co może być przyczyną uszkodzenia karta graficzna, matryca czy taśma matrycy. Na monitorze zewnętrznym połączonym przez wyjście hdmi jak i vga jest normalny obraz, naciskanie ruszanie taśmy monitora, monitora i karty graficznej nic nie zmienia.
 • #2
  Patryk_24
  Level 11  
  Witam czy laptop ma 2 karty graficzne?
 • #3
  elitos
  Level 9  
  Chyba tak ma zintegrowana kartę intel i ATI Mobility Radeon HD5470.

  Dodano po 52 [minuty]:

  Jednak 2 karta to ATI Mobility Radeon HD4500 series, po wejściu w menedżer urządzeń i odłączeniu jej z panelu sterowania widać jak obraz przełącza się na inną rozdzielczość jednak efekt taki sam na monitorze laptopa białe linie i skaczę, a na monitorze zewnętrznym normalny.
 • #5
  Patryk_24
  Level 11  
  Czy laptop ostatnio panu upadł bądź ma zwyczaj stawiania Pan czegoś na zamkniętym laptopie?
 • #6
  elitos
  Level 9  
  Ja nie mam takiego zwyczaju żeby stawiać coś na laptopie, mi nie spadł ale mam dzieci więc wszystko możliwe, choć i tak pewnie żadne się nie przyzna, tylko że wcześnie rano działał jak się zepsuł to dzieci jeszcze spały, żona zobaczyła że obraz skaczę bo był (otwarty) włączony.
 • #7
  Patryk_24
  Level 11  
  Rozumiem, najpewniej siadła matryca, pytałem bo często ludzie lubią postawić na laptopie jakieś książki nawet co może po jakimś czasie coś takiego spowodować. Pozdrawiam.
 • #8
  effektive
  Level 14  
  Również obstawiam, że matryca padła. Zamów na allegro w jakiejś firmie, zawsze masz 14 dni na zwrot ;) jak podmienisz matryce i problem nadal będzie.
 • #9
  elitos
  Level 9  
  Typowania kolegów dobre, strzał w dziesiątkę uszkodzona matryca, po podmianie obraz normalny, zakupiłem laptopa z uszkodzoną klawiaturą i gniazdem zasilania bo nie wiedziałem czy uszkodzona płyta czy matryca ale skoro matryca to resztę płytę i dysk sprzedam na części i trochę się wróci.Dziękuję kolegą za odpowiedzi i typowania temat zamykam.