Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW - Chiński interfejs DCAN

11 Lut 2018 14:20 315 1
  • Poziom 9  
    Cześć koledzy,

Zamówiłem sobie z ciekawości od chińczyka kabel DCAN z przełącznikiem od 8 pinu. Problem polega na tym, że kabel po każdorazowym podłączeniu do gniazda usb jest inaczej rozpoznawany. Załóżmy, że podpinam go pierwszy raz i pojawi się urządenie FT 232rl uart - no więc instaluje mu po kolei ze wskazaniem konkretnego pliku sterownik ftdibus.ini i widzi elegancko serial port, natomiast muszę mu doinstalować ten drugi plik ftdiport.ini, a nie mam dodatkowego urządzenia usb serial converter widocznego w menedżerze urządzeń więc jeszcze raz wybieram już zainstalowany serial port i wskazuje mu tylko folder ze sterownikami, instaluje i wtedy pojawia się serial usb converter z konfliktem bo nie może uruchomić urządzenia... I tak losowo czasem podepnę i nie ma żadnych konfliktów, a po kolejnym podpięciu konflikt jest. Sprawdzałem kabel na aucie i rozpoznaje zapłon, również udało mi się przeprowadzić diagnostykę zarówno inpą jak i istą, ale bywa, że zrywa połączenie i wtedy właśnie pojawia się konflikt w w menedżerze urządzeń. VID i PID są zgodne dla ftdi i układ się nie zablokował nawet po wgraniu najnowszych sterowników więc nie wydaje się być podróbką. Jak myślicie czy to może wskazywać na fizyczne uszkodzenie elektroniki? Jak mógłbym inne potencjalne uszkodzenia w kablu zdiagnozować?

Czy mógłby ktoś mi powiedzieć jak z takich kabli zrzuca się wsad? Nigdzie w internecie nie ma szczegółów jak to zrobić, a jedynie kilka postów osób, które robiły coś takiego.

Przy jakichkolwiek błędach FT_prog nie widzi kabla, natomiast przy udanym podłączeniu da rady odczytać zawartość.

Interfejs kupiony bardziej z ciekawości więc proszę się nie irytować, że kupiłem g..no i szukam rozwiązania. Najzwyczajniej wywale go do kosza, ale zanim co to może jednak da się z niego coś wykrzesać :)

Oczywiście nie jest to mój pierwszy interfejs, mam zwykły KKL i nie mam z nim żadnych problemów instalacyjnych ani w trakcie używania :)

Przykładowy screen z jednego z podłączeń do komputera :)

Dane w FT_Prog raz są kompletne, a drugim razem nie :)

• Poziom 9  
    Kabel to po prostu śmietnik. Wylądował w koszu. Nie dało się zaktualizować wsadu ani FT_progiem, ani Mprogiem...