Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik turbinowy GTD350 od Helikoptera MIL-MI2

owner1 31 Sie 2018 09:22 12417 68
 • #61
  robokop
  Moderator Samochody
  Świece żarowe były w starych Webastach, produkcji NRD i ZSRR do cieżarówek/autobusów. Współczesne myjki mają specjalistyczne świece/elektrody zapłonowe - można sobie w googlach pooglądać wpisując stosowne hasła.
  Rozpylony ON bez problemu odpala od iskry o wysokiej energii.
  cooltygrysek napisał:
  To się nazywa elektroda zapłonowa a nie zapłon wys. energetyczny. Chociaż rożni ludzie różnie na to mówią
  Tak się zastanawiam, ile jeszcze "ciekawostek" wyczytanych naprędce w necie tutaj napiszesz, kreując się na wielkiego fachurę?
 • Computer ControlsComputer Controls
 • #62
  cooltygrysek
  Warunkowo odblokowany
  robokop napisał:
  Współczesne myjki mają specjalistyczne świece/elektrody zapłonowe - można sobie w googlach pooglądać wpisując stosowne hasła.


  Widzę że kolega moderator nie doczytał postu bo nie wydaje mi się bym pisał o współczesnej myjce. Chyba wiem co mam a koledze się tylko zdaje że nie mam, więc proszę nie negować tego co napisałem. Swoją drogą dla przykładu, jeszcze sporo palników olejowych w przemyśle pracuje na świecy żarowej.

  robokop napisał:
  Tak się zastanawiam, ile jeszcze "ciekawostek" wyczytanych naprędce w necie tutaj napiszesz, kreując się na wielkiego fachurę?


  Jak na Moderatora to już nie było miłe, raczej za przeproszeniem pod bezczelność podpada. Nie uważa kolega ? Proszę poczytać sobie fachową literaturę i powód dla którego stosuje się świece żarowe a nie elektrody zapłonowe. Przyczyna jest prozaiczna...
 • #63
  owner1
  Poziom 15  
  cooltygrysek napisał:
  Nie wiem co kolega słyszy ale na pewno nie iskry. W początkowej fazie rozruchu zapłon paliwa wyraźnie jest detonacyjny aż turbiną rzuca i gwałtownie przyśpiesza. Wewnątrz komory spalania znajduje się świeca żarowa która pracuje do czasu osiągnięcia przez silnik właściwej temperatury roboczej. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.


  Poprawiam kolegę, jest iskra i to dość mocna. Tak jak słychać na filmie.

  A te odgłosy detonacyjne co słyszysz to są wynikiem niestabilnego jeszcze przy tych obrotach spalania. Ale to prawie każdy silnik turbinowy czy odrzutowy ma.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • #66
  wzagra
  Poziom 33  
  On uruchomił ten silnik, czy tylko odrestaurował na "wystawę"? Bo sądząc po stanie, to silnik jest straszny szrot... Jak z kwestią wyważenia i uszczelnienia? Bo przy tych obrotach to nawet będzie wprowadzał wibracje...
  Szczerz mówiąc, obejrzałem to bez dźwięku ;))
 • #67
  Użytkownik usunął konto
  Poziom 1  
 • #69
  Użytkownik usunął konto
  Poziom 1