Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik turbinowy GTD350 od Helikoptera MIL-MI2

owner1 31 Sie 2018 09:22 9480 68
  • #61 31 Sie 2018 09:22
    robokop
    Moderator Samochody

Świece żarowe były w starych Webastach, produkcji NRD i ZSRR do cieżarówek/autobusów. Współczesne myjki mają specjalistyczne świece/elektrody zapłonowe - można sobie w googlach pooglądać wpisując stosowne hasła.
    Rozpylony ON bez problemu odpala od iskry o wysokiej energii.

cooltygrysek napisał:
    To się nazywa elektroda zapłonowa a nie zapłon wys. energetyczny. Chociaż rożni ludzie różnie na to mówią
    Tak się zastanawiam, ile jeszcze "ciekawostek" wyczytanych naprędce w necie tutaj napiszesz, kreując się na wielkiego fachurę?

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • CControls
  • #62 02 Wrz 2018 05:37
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

robokop napisał:
    Współczesne myjki mają specjalistyczne świece/elektrody zapłonowe - można sobie w googlach pooglądać wpisując stosowne hasła.

Widzę że kolega moderator nie doczytał postu bo nie wydaje mi się bym pisał o współczesnej myjce. Chyba wiem co mam a koledze się tylko zdaje że nie mam, więc proszę nie negować tego co napisałem. Swoją drogą dla przykładu, jeszcze sporo palników olejowych w przemyśle pracuje na świecy żarowej.

robokop napisał:
    Tak się zastanawiam, ile jeszcze "ciekawostek" wyczytanych naprędce w necie tutaj napiszesz, kreując się na wielkiego fachurę?

Jak na Moderatora to już nie było miłe, raczej za przeproszeniem pod bezczelność podpada. Nie uważa kolega ? Proszę poczytać sobie fachową literaturę i powód dla którego stosuje się świece żarowe a nie elektrody zapłonowe. Przyczyna jest prozaiczna...

• CControls
  • #63 14 Wrz 2018 18:29
    owner1
    Poziom 15  

cooltygrysek napisał:
    Nie wiem co kolega słyszy ale na pewno nie iskry. W początkowej fazie rozruchu zapłon paliwa wyraźnie jest detonacyjny aż turbiną rzuca i gwałtownie przyśpiesza. Wewnątrz komory spalania znajduje się świeca żarowa która pracuje do czasu osiągnięcia przez silnik właściwej temperatury roboczej. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

Poprawiam kolegę, jest iskra i to dość mocna. Tak jak słychać na filmie.

A te odgłosy detonacyjne co słyszysz to są wynikiem niestabilnego jeszcze przy tych obrotach spalania. Ale to prawie każdy silnik turbinowy czy odrzutowy ma.

• #66 06 Paź 2018 19:26
    wzagra
    Poziom 33  

On uruchomił ten silnik, czy tylko odrestaurował na "wystawę"? Bo sądząc po stanie, to silnik jest straszny szrot... Jak z kwestią wyważenia i uszczelnienia? Bo przy tych obrotach to nawet będzie wprowadzał wibracje...
    Szczerz mówiąc, obejrzałem to bez dźwięku ;))