Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Amica PBF4VI506FTB - Dziwne objawy czasem potrafi zgubić obecność garnka

11 Lut 2018 15:51 723 6
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie i proszę znawców tematu o pomoc lub podpowiedź.
    Pacjentem jest płyta indukcyjna Amica PBF4VI506FTB.
    Problem polega na tym, że się bardzo dziwnie zachowuje. Po włączeniu pracuje normalnie na wszystkich polach, a czasem potrafi zgubić obecność garnka na jednej z par (druga pracuje normalnie) lub na wszystkich polach. Wówczas gdy zwiększam poziom grzania na wyższy to złapie od 6 lub 7 np. w górę choć to nie jest regułą. Czasem nie chce złapać pola po włączeniu.

Szybciej złapie garnek np. z Olkusza niż taki porządny z grubym dnem. Czasem pracuje bez zarzutów przez kilka dni, a jak jej coś odbije to trzeba się pomęczyć żeby znowu wykryła garnek. Płyta podłączona na 2 fazy. Nie wywala bezpieczników. Zamieniałem kolejność faz - nic to nie dało.

Kiedyś pojawił się F5, ale to zignorowałem i było ok. po odłączeniu prądu z bezpiecznika i ponownym załączeniu. Gdy zaczęła szaleć to przeczyściłem wszystkie połączenia przewodów, taśm sterowania, ale jakoś to nie poprawiło sytuacji. Nie widać żeby gdzieś była przypieczona na płytach, nie ma widocznych uszkodzeń czy zimnych Lutów. Ma około 8 lat i pracowała bez zarzutu.
    Jakieś sugestie co jej może być? Z góry dziękuję.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Najprostsze i najbardziej wredne rozwiązanie. Zimny lut. Szukanie tego diabelstwa - masakra. Jedziesz po kolei każdy punkt przez lupę. Gdybologia stosowana - zasilanie, aczkolwiek wątpiłbym w to. Sam nie zrobisz.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Dziękuję Panowie za podpowiedzi. Płytki wygrzane, objawy bez zmian więc zimny lut raczej odpada. Pozostaje mi wymiana ww sterowania jak nie to nowa płyta. :(
  • Poziom 8  
    Amica PBF4VI506FTB - Dziwne objawy czasem potrafi zgubić obecność garnka
    Podejmuję jeszcze jedną próbę wymiany kondensatorów ze sterowania jak na fotce obok i zobaczymy..
    Edit:
    Szczegółów nie znam. Osobiście tego nie wykonywałem. Mam znajomego co ma takie możliwości i zajmuje się elektroniką. Sprawdził mi płyty niby znalazł 1 zimny lut, jakoś wygrzał i stwierdził, że u niego po podłączeniu na jedną fazę działała bez zarzutów. Tyle że ona tak ma, że raz działa bez uwag, a za chwilę się wykracza. Ja podłączyłem ją na 2 fazy i mało tego to we wszystkich możliwych konfiguracjach i to samo.
  • Poziom 8  
    Amica PBF4VI506FTB - Dziwne objawy czasem potrafi zgubić obecność garnka
    Przedstawiam poniżej przyczynę. Po wymianie problem zniknął, a koszt znikomy. Zamykam temat.