Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autoklaw Euronda E4 PLUS - Niewyłączająca się pompa poboru wody

bolek1986 11 Lut 2018 16:21 1521 5
  • #1 11 Lut 2018 16:21
    bolek1986
    Poziom 2  

Po półrocznej przerwie urlopu macierzyńskiego żona wróciła do pracy i od pierwszego uruchomienia autoklawu pojawił się błąd niezatrzymywania się pompy poboru czystej wody. Autoklaw pobiera wodę aż wypije całą zalaną ilość i zaczyna pracować na sucho.

1. Woda jest pobierana przy pomocy pompki (czerwona od góry z prawej strony na zdjęciu) zasilana z płytki (na dole wtyczka z prawej strony, dwa białe przewody, dwa jasnobrązowe zasilają pompkę wytwarzającą ciśnienie lub podciśnienie). Pompka wody pompuje cały czas, nie wyłącza pomimo braku wody. Woda powinna być (sądzę) napompowana do poziomu odcienia ciemnego na dole zbiornika (gdzie jest czujnik temperatury) i pompka powinna się wyłączyć. Nie wiem co innego mogłoby dawać sygnał na wyłączenie pompki?

2. Na dole zbiornika jest czujnik ( na godz. 6), z którego przewody poprowadzone są na płytkę (cieńszy biały złączka w prawym górnym rogu).

Autoklaw obecnie nie dogrzewa w pierwszym etapie (prevacum) wnętrza komory do ponad 50 stopni w ciągu 8 minut (załączyłem prawidłowy cykl sprzed przerwy). Potem przełącza się w kolejny tryb (heating) i w tym momencie zaczyna pobierać wodę bez przerwy - może pompka jest wyłączana jak dotknie czujnika temp. (ten na godz. 6) i zacznie spadać temperatura o jakąś amplitudę?

Przy odłączonej pompce wody, po nalaniu wody szklanką do wnętrza zbiornika do poziomu ciemnego odcienia, można przeprowadzić sterylizację narzędzi. Po załączeniu urządzenia przebiegają poszczególne cykle;

1. wytwarzanie próżni

2. nagrzewanie

3. sterylizacja (ale na wyświetlaczu wyświetlana jest cały czas, do końca sterylizacji informacja nagrzewanie-heating). Tutaj dodatkowo muszę zacisnąć szczypcami wężyk żeby autoklaw osiągnął ciśnienie ok. 2,15 na czas sterylizacji...Trzymam 15 minut i go zwalniam - ciśnienie maleje do 0, wyłaczam autoklaw z prądu, otwieram drzwi i susze ręcznie...

Może ktoś miałby jakąś sugestię?
    Nasuwa mi się pytanie co wyłącza pompkę bo to pierwszy etap który jest błędny i generuje kolejne błędy?

Serwis nieautoryzowany/lokalny sprzętów medycznych stwierdził błąd elektroniki - ale czy postój rzeczywiście mógł wpłynąć na te problemy (zostawiliśmy autoklaw sprawny a po pół roku klapa od pierwszego razu).

Załączam dokumentację:
    Autoklaw Euronda E4 PLUS - Niewyłączająca się pompa poboru wodyAutoklaw Euronda E4 PLUS - Niewyłączająca się pompa poboru wodyAutoklaw Euronda E4 PLUS - Niewyłączająca się pompa poboru wodyAutoklaw Euronda E4 PLUS - Niewyłączająca się pompa poboru wodyAutoklaw Euronda E4 PLUS - Niewyłączająca się pompa poboru wody

https://obrazki.elektroda.pl/6398048100_1518361716.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/3576450600_1518361742.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/3541148400_1518361716.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/6107096200_1518361767.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/3274684500_1518361758.jpg

Proszę Was o pomoc - nie muszę mówić ile kosztuje nowy autoklaw :)

Pozdrawiam,
    Mateusz

0 5
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • Relpol
  • Relpol
  • #3 11 Lut 2018 18:28
    bolek1986
    Poziom 2  

Generalnie wybieram tryb pracy autoklawu i załącza się proces. Po załączeniu się pompki wody i "wypiciu" całej wody i maksymalnie 2 minut oczekiwania ręcznie stopowałem autoklaw - wyskakuje błąd E10 (praca zatrzymana przez operatora).

Jak wyłączę pompkę, naleję ręcznie wody i zacisnę wężyk mogę przesterylizować narzędzia jak pisałem wcześniej.

Czujnik dolny przeczyściłem ale to nie pomogło... Nie wiem czemu służy "grubszy" czujnik - może mierzy ciśnienie wewnątrz komory...

Na dziś posiadam dodatkowe zdjęcia z załącznika.

Autoklaw Euronda E4 PLUS - Niewyłączająca się pompa poboru wodyAutoklaw Euronda E4 PLUS - Niewyłączająca się pompa poboru wodyAutoklaw Euronda E4 PLUS - Niewyłączająca się pompa poboru wody

Pozdrawiam,
    Mateusz

Moderowany przez fernandosucre:

3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.

0
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • #4 12 Lut 2018 21:15
    bolek1986
    Poziom 2  

Czy potrafi ktoś pomóc? Ma ktoś pomysł co wyłącza pompę - elektronika, czasówka, przepływomierz którego nie widzę?

Może miałby ktoś dostęp do tej wersji IFU serwisowego lub najstarszej zbliżonej do E4?

Dziękuję!

0
  • #5 21 Lut 2018 14:14
    henrykp323
    Poziom 11  

nie znam tego autoklawu ale sterowanie pompki powinno odbywać się z procesora prze jakiś element wykonawczy tyrystor lub tranzystor lub przekaźnik sprawdź po przewodach od pompki gdzie jest podpięta

0
  • #6 22 Lut 2018 09:43
    fernandosucre
    Moderator Sprzęt Medyczny

Sprawa rozwiązana, temat zamykam. Winna była bateria na płycie.

1
  Szukaj w 5mln produktów