Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Ideapad 100-15IBY - Błąd przy próbie instalacji WIN7

11 Lut 2018 17:34 1104 7
  • Poziom 11  
    Witam. Posiadam Lenovo Ideapad 100-15IBY z fabrycznym Windowsem 10, z partycją recovery. Chciałem zrobić format i zainstalować Windows 7. Ustawiłem w Biosie żeby wystartował z płyty. Pokazuje się ekran Windowsa i zaczyna kopiować pliki i po skończeniu wywala niebieski ekran z błędami. Z tego co doczytałem to jest to kwestia ustawień w Biosie, ale przerobiłem różne kombinacje i nadal to samo.
    Secure Boot wyłączyłem, Boot Mode przestawiłem na Legacy Support, Boot Priority też przestawiałem, Sata Controller Mode z AHCI na Completed...

Poniżej zdjęcia z Biosa. Proszę o pomoc jak to ogarnąć.
  • Poziom 43  
    https://support.microsoft.com/pl-pl/help/3148...00a5-error-when-you-are-installing-windows-xp

(0x000000011, Parameter2, Parameter3, Parameter4):

System nie może przejść do trybu ACPI. Istnieje wiele przyczyn, w tym:

System nie może zainicjować interpretera AML.
    System nie może odnaleźć tabeli Opis katalogu głównego systemu.
    System nie może przydzielić krytycznych sterowników.
    System nie może załadować tabeli Opis katalogu głównego systemu.
    System nie może załadować bloki deskryptora urządzenia.
    System nie może połączyć wektor przerwania.
    Nie można ustawić SCI_EN (system kontroli przerwań Włącz żądanie) (patrz: 0x00000001).
    Suma kontrolna tabeli ACPI jest niepoprawna.

Specyfikacja ACPI jest hierarchiczną układ tabel, każdy z nich opierając się na następną definiuje wszystkie możliwości systemu i wszystkich urządzeń w systemie. Uruchamia ACPI polega na wyszukiwaniu opis katalogu głównego systemu stół, które wskazuje do następnej tabeli, która wskazuje na następną tabelę, i tak dalej. Zwykle występuje błąd 0x000000011, ponieważ tabele te są uszkodzone lub brakujące.

Czyżby uszkodzona instalacja / pen / HDD?
    Jak przygotowałeś pen? System plików jaki? Pen jaki, USB 3.0? Próbuj inny pen, inne źródło instalacji. Podaj SMART HDD z bootowalnego MHDD.
    ps. Wiem, że poradnik dotyczy instalacji XP. W tym przypadku powinien być uniwersalny,

Dodano po 2 [minuty]:

Bartek_86 napisał:
    Posiadam Lenovo Ideapad 100-15IBY z fabrycznym Windowsem 10, z partycją recovery.

Sformatowałeś dysk przed rozpoczęciem instalacji?
    I dalej ;) BIOS masz nieaktualny. Flashuj:
    https://pcsupport.lenovo.com/pl/en/products/l...books/100-series/100-15iby/downloads/ds102802
    , wykonaj bootowalny memtest:
    http://memtest.org/
    lub przeprowadź instalację na 1 kości RAM. Zamień kości w slotach.
  • Poziom 11  
    Nic nie formatowałem. Chciałem to zrobić ze startu płyty Windowsa, tak jak to robiło się przy starszych kompach, a on wywala błąd po minucie od startu płyty;/
    Także cały czas mam system win 10, a partycji recovery nie chciałbym formatować.
  • Poziom 11  
    Ok będę dalej próbować
  • Poziom 43  
    Bartek_86 napisał:
    Nic nie formatowałem. Chciałem to zrobić ze startu płyty Windowsa, tak jak to robiło się przy starszych kompach, a on wywala błąd po minucie od startu płyty;/
    Także cały czas mam system win 10, a partycji recovery nie chciałbym formatować.

No to klops. Liczyłem na to, że chociaż opiszesz jak przygotowałeś pen. Fakt! Też jestem leniem i nie doczytałem, że masz płytę CD! ;)
    Dlatego napisz na pytanie inne → Co to jest dokładnie za W7? OEM? BOX?
    Czasy instalowania systemu jak na starych "kompach" - komputerach ! - bezpowrotnie minęły.
    Tylko patrzeć jak do zainstalowania OS będzie konieczna wizyta Pana z Mikro"sprytu" ze specjalnymi uprawnieniami (coś jak wizyta elektryka).
    A na poważnie, jak sobie wyobrażasz posiadanie recovery od W10 z zainstalowanym W7 ???
    Bartek_86 napisał:
    Ok będę dalej próbować

Ale co próbować? Instalować na siłę, a nóż przypadkiem się uda?
    @effektive Jak pisałem jestem leniem i dopiero przeczytałem linka.
    Bardzo fajny temat z wypowiedzią prawdziwego weterana UEFI, oraz zabawną punktacją ;)
    Jak widzę jest mowa o krokach, które opisałem:
    -sprawdzenie nośnika z systemem
    -wykonanie backupu recovery z poprzednim OS i format dysku (porządny a nie z pod instalatora).
    -aktualizacja BIOS
    -instalacja! :D

Jak widać instalacja OS na UEFI, w tym przypadku InsydeH20, to może być katorga. Zapomnij co wiedziałaś o BIOS, bo nadeszły nowe "piękne" czasy. Trzeba się przestawić. ;)
    ps. Autor tematu w linku od @effektive nie napisał jak rozwiązał temat (za co został sowicie oceniony), więc nie jest powiedziane, że będą jeszcze jakieś "zawijasy" podczas niej, bo nie omówiliśmy w ogóle np. procesu aktywacji. :D
  • Poziom 11  
    Ehhh chyba jestem za stary do tych nowych komputerów i odpuszczę tą zmianę wina. Kiedyś wkładało się płytę robiło format, stawiało nowy system i po kłopocie. Wszystko hulało, a teraz widzę że to jakaś masakra. A jakbym kupił tego laptopa bez systemu? To co wtedy? Windowsa 10 bym nie miał, siódemki bym nie zainstalował i pozamiatane, tak to chociaż już coś jest. Co do Windowsa to mam wersję box, a jeśli chodzi o partycje recovery to wyczytałem, że ciężko ją sformatować i czasami się nawet togo nie da zrobić. Myślałem, że zrobię format widocznych partycji, a recovery gdzieś tam ukryte będzie sobie czekać nie wiadomo na co. Zainstaluje 7 i po robocie.
    Widzę, że jestem w tym za cienki i chyba nie będę dalej w to brnął, bo jeszcze coś zepsuje...
  • Poziom 43  
    Bartek_86 napisał:
    a jeśli chodzi o partycje recovery to wyczytałem, że ciężko ją sformatować i czasami się nawet togo nie da zrobić.

Da się. Pisząc "jak sobie wyobrażasz" miałem na myśli, że jak uszkodzisz W7, to będziesz miał np. po tzw. "hard resecie" znów 10kę. ;)
    Bartek_86 napisał:
    Widzę, że jestem w tym za cienki i chyba nie będę dalej w to brnął, bo jeszcze coś zepsuje...

To już mierz siły na zamiary. Sprawdzanie SMART, memtest i aktualizacja BIOS - to się od "starych" czasów nie zmieniło i jest jak najbardziej w Twoim zasięgu. Popsuć, też wykonując te 3 czynności nic nie popsujesz.
    Mnie tylko przeraża jak wielu użytkowników praktycznie z dnia na dzień przestaje mieć kontrolę nad swoimi systemami operacyjnymi przez "sztuczki" Mikrosoftu.
    Jeszcze bardziej przeraża mnie jak wielu z nich nie jest świadomych zmian poczynionych w stosunku do BIOS i MBR. Inna kwestia, że te zmiany były konieczne, tylko w jakiej formie one się jawią jest cokolwiek zagmatwane...