Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Indesit ITW A 51052 W - Pralka nie pobiera proszku/płynu do płukania

pagulhan 11 Lut 2018 19:36 264 5
  • #1 11 Lut 2018 19:36
    pagulhan
    Poziom 4  

Pralka jest nowa, dosłownie przyjechała dwa dni temu. Właśnie idzie czwarte pranie, które ma mi pomóc rozwikłać problem. Pralka nie pobiera proszku z przegrody prania zasadniczego oraz płynu do płukania. Czy jest możliwe, że wynika to z niepoprawnej instalacji? Jedyne, co zrobiłem, to zgodnie z instrukcją zdjąłem klamrę transportową (+ dokręciłem 4 śruby jak kazano), podłączyłem wodę (nowym wężem dołączonym do pralki) i podłączyłem do prądu. Nie wiem, jak wygląda sytuacja z przegródką z prania wstępnego. Pomijam coś czy dzwonić na serwis?

0 5
  • #2 11 Lut 2018 20:08
    andrzej1959
    Specjalista AGD

Sprawdź sitko na dopływie wody.

0
  • #3 11 Lut 2018 20:19
    pagulhan
    Poziom 4  

Małe, niebieski sitko od strony pralki, żadnych zabrudzeń. Czy może się je wyjmuje i ja czegoś nie rozumiem?:D Czwarte pranie bez efektu. Bierze wodę, mieli, ale nie pobiera.

0
  • #4 11 Lut 2018 22:26
    Borutka
    Poziom 23  

Może jest bardzo słabe ciśnienie wody (zakręcony kran przy wężu doprowadzającym)?

0
  • #5 12 Lut 2018 11:03
    Loker
    Poziom 38  

Nasyp proszku do przegrody prania wstępnego i sprawdź, czy pobierze - możesz sprawdzić na tych samych programach co poprzednio. Jeśli pobierze tylko z przegrody prania wstępnego, a z pozostałych nie - obstawiam nie działający jeden z zaworów wody - czyli serwis.

0
  • #6 13 Lut 2018 15:13
    pagulhan
    Poziom 4  

Borutka napisał:
    Może jest bardzo słabe ciśnienie wody (zakręcony kran przy wężu doprowadzającym)?
    Wiesz co? Własnie tak było. Przyjechał serwisant, zdziwił się, że poprzednia pralka działała na takim ciśnieniu, podkręcił i już działa. Cóż, 3 tygodnie temu nauczyłem się wymieniać gniazdka, dzisiaj, że da się wyregulować ciśnienie wody. Byłem przekonany, że się nie da :) Na poprzedni ciśnieniu woda leciała jak z mocno odkręconego kranu, teraz wali jak z węża ogrodowego. Człowiek się uczy całe życie.

Dzięki za odpowiedzi!

0