Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena do internetu LTE - modem Huawei E3372

11 Lut 2018 21:05 693 18
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam internet z Plusa i modem Huawei E3372
    Aktualnie mieszkam w miejscu gdzie nie mam kłopotów z zasięgiem itd więc wszystko hula aż miło.
    Natomiast za niedługo będę musiał zamieszkać w miejscu gdzie w domu jest bardzo słaby zasięg sieci komórkowej. Ogólnie w miejscowości jest LTE ale akurat lokalizacja budynku sprawia jakieś kłopoty wewnątrz budynku z zasięgiem.

I tak pomyślałem, że rozwiązaniem będzie zakup zewnętrznej anteny internetowej.

Doradźcie jaką wybrać bo nie miałem do czynienia z takim sprzętem i ciężko mi nawet porównywać poszczególne anteny ?

Moja przyszła lokalizacja Lokalizacja Mrzygłód
  • flexghzflexghz
  • Poziom 12  
    matek451 napisał:
    Jak wyglądają parametry sygnału LTE w tym Mrzygłodzie? Korzystasz tam z LTE1800Aero2 czy LTE800Sferii ? E3372 z Plusa powinien współpracować z http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h Gdzie używasz Plusa teraz, jakie masz prędkości wieczorem?

Na pierwsze pytanie nie potrafię odpowiedzieć bo nie przebywam tam teraz a tez nie za bardzo wiem o jakie parametry pytasz?
    Druga sprawa, poniżej dane nadajnika więc nie wiem czy to wyjaśnia drugie pytanie:
    Cytat:
    Plus (26001) ID: 24632
    Łodzina, ?
    GSM
    Pasmo LAC CID Uwagi
    900 21012 46321 --
    900 21012 46322 --
    900 21012 46323 --

Obecna miejscowośc to Sanok. Tutaj mam:
    Ping 38 ms
    D: 15 Mbps
    U: 28 Mbps
  • flexghzflexghz
  • Specjalista Sieci, Internet
    Bez testów sygnału LTE w Mrzygłodzie wiele nie zrobisz. Kluczowe czy na BTS-ie Łodzina działa LTE1800Aero2, pewne na nim 3G z UMTS900Aero2 a jak wiadomo najgorszy operator mobilny na 3G ma ścisłe limity. Działa BTS Plusa w Tyrawie Wołoskiej na LTE1800Aero2 i LTE800 Sferii i takie same BTS-y w Sanoku. Sygnał LTE ma następujące parametry http://jackiewiczowie.blogspot.com/2014/10/parametry-sygnau-lte.html wspomniany program LTEwatchh pokazuje te parametry i CID BTS-a, pozwala wymusić poszczególne pasma LTE, działa z E3372 HiLink z Plusa. Wypróbuj w Sanoku, wymuszając po kolei LTE1800, LTE800 i LTE2600. Plus ma na Mickiewicza 11 pozwolenie na LTE2600. Prędkości w Sanoku , które pokazałeś słabe. Wyższy UL od DL świadczy że korzystasz z przeciążonego sektora na paśmie LTE1800 lub LTE2600 z pobliskiego BTS-a.
    Wg. informacji z Plus Forum na BTS-ie Łodzina działa LTE1800Aero2. Trzeba zrobić testy na zewnątrz w Mrzygłodzie na E3372 z LTEwatchH. Do tego speedtest w godzinach szczytu.
  • Poziom 12  
    matek451 napisał:
    Wg. informacji z Plus Forum na BTS-ie Łodzina działa LTE1800Aero2. Trzeba zrobić testy na zewnątrz w Mrzygłodzie na E3372 z LTEwatchH. Do tego speedtest w godzinach szczytu.

Z racji budowy domu, przeprowadzi i kilku innych spraw trochę temat przeciąga mi się.
    Wczoraj zrobiłem przy budynku do którego będę tymczasowo wprowadzał się, pomiary telefonem, na karcie którą używam w modemie do internetu. Mniej więcej parametry w miejscu gdzie byłaby ewentualna antena oscylują w takich granicach na poniżej. O dziwo w promieniu 50-100 m. d budynku jest już LTE - jedynie ten punkt jej nie posiada.
    O to co uzyskałem. Co zrobić aby korzystać w tej lokalizacji z internetu?

• Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Na screenach połączenie na 3G z UMTS900 Aero2 i 2g z GSM900Plusa z BTS-a Łodzina. Słabe parametry sygnału, niski RSSI. do tego na koniec na screene z NSI połączenie na 3G UMTS900 Aero2 z Tyrawy. Na LTE1800 MHz aero2 z Łodziny zasięg jest mniejszy niż na 900MHz stąd brak LTE nawet na zewnątrz. Słabo to wróży, poszukaj miejsca gdzie złapiesz to LTE i pokaż screena i DL/UL. sprawdx też jak działa LTE pod BTS-em Łodzina na twoim kierunku.
  • Poziom 12  
    matek451 napisał:
    Słabo to wróży, poszukaj miejsca gdzie złapiesz to LTE

Ale mi nie chodzi aby znaleźć LTE tylko aby ogólnie internet mieć poprzez modem i Wifi w budynku.
    LTE tak jak pisałem jest w odległości ok 50-100 metrów od budynku a taka odległośc to już nie moja działka więć nie mogę tam postawić anteny bo to pole orne.
    Ogólnie chodzi mi co mam zrobić- kupić aby łapać jako taki sygnał do internetu w dowolnej technologii ?
    Miejsce gdzie chcę łapać sygnał będzie tylko tymczasowym (do końca roku) miejscem zamieszkania więc nie oczekuję też cudów - choć wiadomo jakby była możliwość na LTE to byłoby super. Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.. ...
    Kolego masz Plusa to na 3g masz limit podstawowy np. 50GB i po nim od razu lejek 32kb/s czyli koniec internetu. Na LTE działa usługa LTE bez limitu i operator pozwala dodatkowo wykorzystać około 100GB z dostępną u ciebie prędkością LTE a potem przycina prędkość. Po kolejnych np. 20GB dostaniesz lejek 0,5mb/s a nawet 32Kb/s. To Plus , tu działa FUP. 3G z UMTS900 Aero2 działa z reguły wolno ale jak ci wystarczy limit podstawowy to korzystaj. Jaki masz ten limit podstawowy na 3G?
  • Poziom 12  
    O cięciu limitu wiem i LTE bez limitu też. Obecnie mam 60 GB.
    Skoro w pobliżu domu nie ma LTE to co innego mogę zrobić poza przyjęciem takiego stanu jak jest teraz?
    Jeżęli nie ma innego rozwiązania to jaką antenę kupić do 3G?
    Ja bym jednak walczył o LTE. Panel od cybertech powinien pomóc.
  • Poziom 12  
    Dzisiaj z drugiej strony domu złapałem przypadkowo LTE - poniżej zrzuty ekranu. Co o tym sądzicie?

To BTS LTE 800 Tyrawa Wołoska nr. dz. 930/2. Bardzo słaby sygnał. Do BTS ok. 8,6 km więc tak beznadziejny sygnał nie dziwi.
  • Poziom 12  
    Więc co zrobić aby jakoś ten internet w tej lokalizacji hulał - bez względu czy to LTE czy 3G?
    Słaby sygnał na LTE1800Aero2 ale z Tyrawy. Stąd moja prośba o sprawdzenie LTE pod BTS-em Łodzina w celu potwierdzenia informacji z forum Plusa. Przy tym RSRP z Tyrawy niezły SINR więc jak wypadł speedtest przy nich? Są szanse na LTE1800 nawet z Tyrawy.
  • Poziom 17  
    przemek22t napisał:

Ale mi nie chodzi aby znaleźć LTE tylko aby ogólnie internet mieć poprzez modem i Wifi w budynku.
    LTE tak jak pisałem jest w odległości ok 50-100 metrów od budynku a taka odległośc to już nie moja działka więć nie mogę tam postawić anteny bo to pole orne.
    Ogólnie chodzi mi co mam zrobić- kupić aby łapać jako taki sygnał do internetu w dowolnej technologii ?
    Miejsce gdzie chcę łapać sygnał będzie tylko tymczasowym (do końca roku) miejscem zamieszkania więc nie oczekuję też cudów - choć wiadomo jakby była możliwość na LTE to byłoby super. Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.. ...
    Gdyby to było 3G w paśmie 2100MHz, to można byłoby sobie odpuścić walkę o LTE, w paśmie 900MHz internet działa "średnio" nawet przy nieobciążonym nadajniku (lepsze stabilne 2-3Mbps w LTE niż 5-10Mbps w 3G-900MHz, usługi wrażliwe [audio/video/gry] działają na nim kiepsko).
    No, i co z tego? Plus na 3G ma limit po którym masz lejek 32kb/s.
  • Poziom 12  
    matek451 napisał:
    Stąd moja prośba o sprawdzenie LTE pod BTS-em Łodzina w celu potwierdzenia informacji z forum Plusa

To jest pomiar z lokalizacji w której za rok już będę na stałe, łapie tam Łodzinę.

Czyli LTE1800Aero2 w Łodzinie działa. Nie masz za wiele do stracenia. Obecna lokalizacja to Mrzygłód?