Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring domu z podglądem online

11 Lut 2018 21:23 1737 10
  • Poziom 2  
    Dzien dobry. Mam pytatnie do fachowców bardziej ogarniętych w tej dziedzinie niż ja- mam na zewnątrz domu na podsufitce wypuszczone 4 przewody do 4 kamer. wszystkie schodzą w jedno miejsce- chciałbym teraz kupic kamery rejestrator. Mam pytanie? czy istnieją rejestratory tak by zamontować w nich kartę sim od jakiegoś operatora tak by mieć podgląd online?? Wydaje mi sę ze bez sensu jest montować rejestrator bez podglądu online lub zapisu na serwerze gdyż jak się wkradną to ukradną restrator i zadnego pożytku z kamer nie będzie. Podkreslam ze w domu nie mam zadnego wifi itp. i mieć nie będę i najwygodniej byłoby mi kupic od operatora karte sim przeznaczoną do monitoringu. Czy po prostu musze kupic oddzielnie rejestrator i ruter z mozliwoscią karty sim i je połączyć? proszę o podpowiedz jak to najlepiej zgrac. Nie chce wydawac fortuny na to, wiec prośba o najlepsze rozwiązanie. pozdrawiam serdecznie Maciek

Dodano po 3 [minuty]:

i czy w ogóle ruter można połączyć z rejestratorem? jeśli tak to każdy z każdym czy musza być dedykowane jakos dla siebie?? patrze zestawy kamer rejestratorów na allegro takie po 800zł ale zastanawiam się czy one sa cokolwiek warte i czy można wlasnie uzyc w nich karty sim? bardzo proszę o pomoc. hej
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 34  
    Najlepiej żebyś w domu miał internet od jakiegoś lokalnego operatora. Wtedy z routera podlaczasz kablem lan rejestrator. Prosisz o zewnętrzny adres IP i masz podgląd na swój obiekt z każdego miejsca świata. Wspominasz o zestawie za 800 zł i o tym że nie chcesz wydać fortuny. Zadaj sobie pytanie na ile wyceniasz swoje mienie??
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Takie gotowe zestawy za 800zł to bym sobie odpuścił. Markowy sprzęt to prawie jeszcze raz taki wydatek. Licząc rejestrator 300-400zł, kamery po 150-250, dysk twardy 250, wtyczki+zasilacz+ puszki(oryginalne lub "elektryczne") 200-300. Jak się dobrze poszuka to i dobre ceny się znajdzie. Jeśli chodzi o internet to jakiś mobilny, ale z routerem, który ma gniazdo na SIM i posiada wyjścia LAN. Podgląd np poprzez chmurę.
  • Poziom 2  
    Tzn musze kupic ruter ktory ma modul gsm czy jakos tak by mogl dzialac prawie jak telefon i laczyc sie poprzez wifi z ktoryms z operatorow? Potem ruter lacze z rejesteatorem? Czy jak jestem np w sieci play to moge wykupic taka dodatkowa karte sim do tego celu? Co do kamer i rejestratora co polecicie? Np dahau? A moze i jakis ruter mi polecicie bo jest ich tysiace? I internetu po kablu nie moge miec wiec jedynie mobilny dziekuje za odpowiedzi.pozdrawiam
  • Sklep ECSYSTEM
    Kamery chcesz kopułki czy bullety? Oświetlenie w nocy jakieś masz? Więcej danych itp. Co do routera to mógłbyś wziąć go od operatora. Sam router, który obsługuje kartę SIM lub router+"pendrive z SIM" to koszt kilkuset złotych. Chyba taniej wyjdzie wszystko od Twojej sieci wziąć.
  • Poziom 35  
    @macono zainteresuj się usługą VSaaS (Video Surveillance as a Service). Po polsku: monitoring w chmurze.
    W skrócie: nie potrzeba rejestratora, bo obraz jest zapisywany na zdalnym serwerze. Nie istnieje ryzyko kradzieży rejestratora.
    Są też polskie firmy świadczące takie usługi. Przykładowo adcloud.pl ale jak działa to nie wiem, bo nie testowałem.
    Musisz mieć zasięg LTE i nielimitowany transfer.
    Ja wychodzę z założenia, że nie ma to "jak po kablu".
  • Poziom 35  
    @xury zgadza się. Tylko kto na włam do domku jednorodzinnego będzie zabierał "jeża"? Marginalne przypadki.
    @dawidedziu pełna zgoda. Dlatego jak się na etapie układania kabli dobrze zaplanuje gdzie ukryć rejestrator to potem może nam zaprocentować. :-)
  • Poziom 2  
    wokół domu mam ciemno w nocy. patrzyłem na allegro taki zestaw : http://allegro.pl/zestaw-do-monitoringu-dahua-4-kamery-2mpx-full-hd-i6316385900.html co o nim sądzicie? niestety nie pomyslalem o tym by ukryc rejestrator gdzies w ukryciu stad wolalbym by obraz zapisywal się gdzies w necie. tak jak pisałem nie mam kabla jedynie łączenie z internetem bezprzewodowo wchodzi w gre. rejestrator nie jest potrzebny by nagrywać w tej tzw chumurce? kurcze czy ktoś może wyjasnic na czym to polega i jakie jest najlepsze rozwiązanie dla mnie w tej sytuacji??

Dodano po 2 [minuty]:

i chce kupic kopułki, do podsufitki tak estetyczniej w domu wygladaja tak mi się wydaje, mniej odstają itp.