Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie "starej" i "nowej" karty graficznej nVidii bez SL

11 Lut 2018 21:33 393 6
  • Poziom 9  
    Dzień dobry.
    Posiadam płytę główną ASUS P8P67 i kartę graficzną MSI GTX 560 Ti OC. Chciałbym kupić nową wydajniejszą kartę, ale nie chcę się pozbywać 560 ani stosować jej jako podstawkę pod kubek, bo kiedyś kosztowała niemałe przecież pieniądze.
    Pytanie czy mogę ją jeszcze do czegoś wykorzystać w takiej konfiguracji z nową kartą pokroju GTX 1060 Ti?

Płyta główna nie wspiera SLI. Posiada następujące złącza PCIe:
    1 x PCIe 2.0 x16
    1 x PCIe 2.0 x16 (x4 współdzielone)
    2 x PCIe 2.0 x1

Czy mogę wykorzystać GTX 560 Ti np. do samych obliczeń PhysX w innym złączu? Np. GTX 1060 Ti w złączu PCIe 2.0 x16 jako główna karta a 560 Ti w którymś z pozostałych?
    Bądź w jakiś sposób "sprzęgnąć" obydwie karty by działały wspólnie?

Będę wdzięczny za odpowiedzi.
  • Poziom 11  
    Nope, nie ma takiej możliwości. Działa to jedynie przy CF i kartach AMD, ale i tak się to nie opłaca.
    Możesz wykorzystać ją jedynie do podłączenia drugiego monitora (chociaż będziesz miał głośniej, cieplej i w ogóle to nie wiadomo czy zasilacz by to uciągnął).
    PS nie ma karty 1060 Ti ;)
  • Poziom 9  
    Faktycznie, nie ma takiej karty, mój błąd :)
    Słyszałem o takich konfiguracjach gdzie drugą kartę można wykorzystać do obliczeń PhysX. Wtedy w panelu sterowania NVIDIA wybiera się która karta (lub CPU) ma obsługiwać PhysX. Wobec tego czego mi brakuje, żeby to zrobić?
  • Poziom 11  
    Można to zrobić, tylko nie bardzo wiem po co. 1060 radzi sobie bez problemu w nowych grach w fhd na bardzo wysokich/ultra, a dołożenie tak starej karty może obniżyć wydajność w grach. Zawsze możesz spróbować, jak będziesz miał już kartę. Podaj jeszcze model zasilacza, bo jest szansa że może nie ogarąć dwóch kart.
  • Poziom 9  
    Po prostu nie chcę wyrzucać sprawnej karty. Zasilacz to Seasonic X660.
  • Poziom 11  
    Zasilacz pewnie wystarczy (aczkolwiek nie wiem ile mocy pobierałaby ta 560ti). Weź pod uwagę też to, że nie wszystkie gry obsługują PhysX http://www.nvidia.pl/object/pc-games-home-pl.html
    Nie wiem tylko, czy dołożenie drugiej karty nie obniży wydajności 1060. Napisałem - chcesz, próbuj. Tylko sprawdź najpierw wydajność samej 1060.

Test tego rozwiązania (tylko z dużo mocniejszą drugą kartą niż twoja) http://www.technologyx.com/featured/using-a-g...-card-as-a-physx-processor-beneficial-or-not/
    Wątek na forum Tom's hardware http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3319716/dedicated-physx-card.html

W mojej opinii szkoda zachodu, ciepełka w obudowie, wyższych rachunków za prąd i gorszej sprawności zasilacza. Sam decyduj, natomiast z tego co wyczytałem jest to możliwe.
    Ja sprzedałbym starą kartę - na znanym portalu aukcyjnym są za ok. 200 zł.
  • Poziom 9  
    Rzeczywiście to chyba najrozsądniejsze wyjście. Dziękuję za pomoc.