Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spawarka MAGNUM MIG 200 j MMA

11 Feb 2018 22:08 2136 5
  • Level 10  
    Witam mam następujący problem z spawarką...
    Spawarka chodziła cały czas sprawnie :) aż do pewnego momentu..
    Przechowywana w suchym miejscu, nigdy nie zalana, nie zostawiana na dworze.
    Pewnego dnia chciałem pospawać słupek ogrodzeniowy, włączyłem spawarkę i okazało się że na przednim panelu nie ma napięcia, wyświetlacz się nie świeci, kontrolki również.
    W czym może być problem ? chciałbym się dowiedzieć, może ktoś miał podobny problem z spawarką tego typu bądź podobną.
    I czy w owej spawarce jest jakiś bezpiecznik ? który mógł się spalić ? szukałem w wujku google ale brak odpowiedzi na moje pytanie.
    Z góry dzięki za opowiedź :) jeżeli zły dział proszę o przeniesienie tematu :)
    Spawarka MAGNUM MIG 200 j MMASpawarka MAGNUM MIG 200 j MMASpawarka MAGNUM MIG 200 j MMASpawarka MAGNUM MIG 200 j MMASpawarka MAGNUM MIG 200 j MMASpawarka MAGNUM MIG 200 j MMA
  • Level 9  
    a słychać w ogóle czy działa ?
  • Level 10  
    oczko100 wrote:
    a słychać w ogóle czy działa ?
    .
    Tak słychać jak pracujé transformator
  • Level 25  
    Uszkodzony tranzystor załączania silnika i dioda zenera 15 V. Tranzystor chamulca raczej sprawny.
  • Level 10  
    stasiekb100 wrote:
    Uszkodzony tranzystor załączania silnika i dioda zenera 15 V. Tranzystor chamulca raczej sprawny.

A mógłbyś mi powiedzieć dlaczego tak sądzisz ? Miałeś taki problem z podobną spawarka? Mógłbyś mi napisać bądź zaznaczyć na zdjęciu gdzie tego szukać ? Ewentualnie jak jest oznaczona ta dioda ?
  • Level 25  
    Dosyć popularny przypadek. Szukaj go między kablem od silnika a +24 V. Dioda zenera jest na bramce tego tranzystora równoległe z kondensatorem 100nF lub miejszym. Tranzystor przykrecony do radiatora.