Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projet migacza LED do spacerowania wieczorami na niebudowanym

11 Lut 2018 23:08 237 6
 • Poziom 37  
  Czy jest jakiś udany projekt migacza Led, który dałby sobie ustawić ze 2-3 tryby świecenia czy migania, miałby przemyślanie jak to zrobić mechanicznie pewnie, odporne na udary, i odporne na wilgoć?

  Np płytka montażowa elektroniki jest prosta, ale zarazem jest przemyślana jako centralka konstrukcja, pozwala na wyjście stamtąd mocych zaczepów, troczków na sznur, taśmę czy gumę.

  Może ktoś z drukujących w 3D coś zrobił?

  Dla wędrujących w szarych ubraniach o zmroku
 • Poziom 43  
  zworys napisał:
  Do Ciebie należałoby tylko wykonanie mocowania i zmiana odbłyśników żeby świeciło to cudo w szerokim kącie.
  Zależy czy Autor ma widzieć, czy sam być widoczny.
 • Poziom 43  
  A do czego w takim razie służy migocząca latarka mocowana do roweru? Na pewno nie do oświetlania sobie drogi.
  A żeby być widzianym (w domyśle - przez kierowców) wystarczy coś odblaskowego - najtańsze paski na ramię można dostać już nawet za 1 zł. A jak Autor chce widzieć "w co wlazł" - latarka migać nie może.
  Tak czy inaczej - "błyskotek" do roweru (a więc spełniających wszystkie wymogi Autora) na rynku jest "skolko ugodna". Budowa jest po prostu nieopłacalna - droższa, wymagająca zdolności z kilku dziedzin (chociażby odporność na wilgoć, czy w ogóle zrobienie obudowy). Czerwone migające "cóś" - w dodatku z możliwością użycia jako latarki świecącej na biało kupiłem kiedyś za złotówkę na bazarze.
  Projet migacza LED do spacerowania wieczorami na niebudowanymProjet migacza LED do spacerowania wieczorami na niebudowanymProjet migacza LED do spacerowania wieczorami na niebudowanymProjet migacza LED do spacerowania wieczorami na niebudowanym
  W rzeczywistości świeci zdecydowanie lepiej. Ten pasek jest silikonowy - można naciągnąć na pasek spodni, kurtki itp.
 • Poziom 12  
  Jeżeli chodzi o stronę elektroniczną i masz ochotę i trochę cierpliwości to możesz zmontować układ na bazie multiwibratora *(2 tranzystory, 2 - 4 kondensatory i 4 - 8 rezystorów + przełącznik dla 3 trybów ). Takim układem można dowolnie sterować długość impulsów - mruganie, od migotania długiego spokojnego, migotania jak migacz samochodowy do ostrych impulsów ostrzegawczych a nawet denerwujących, (w różny sposób wpływających na psychikę obserwatora)