Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD Samsung UE40H6400 - fioletowe plamy na matrycy.

12 Lut 2018 00:38 3729 4
  • Poziom 26  
    Jakiś czas temu zauważyłem fioletowe plamy na matrycy. Widać je głównie na jasnym tle. TV jest po gwarancji, a matryca została wymieniona w serwisie po tym, jak pojawił się "clouding". Tą matrycę zabezpieczyli taśmą oklejając ją i kurz nie ma szans. Jednak po niecałym roku pojawiły się fioletowe odbarwienia widoczne na zdjęciu. Raz taka sytuacja miała miejsce i okazało się, że powodem był umieszczony zaraz za TV router. Teraz nawet jak wyłączę router plamy nadal widnieją. Czy da się coś z tym jeszcze zrobić?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Hmmm na moje oko wygląda to jak nierównomierne podświetlanie matrycy i moja sugestia to może kwestia kondensatorów czy czasem jakoś nie wpływa na podświetlanie matrycy lub zmęczenie świetlówek. Inna myśl to jakieś naprężenia matrycy czy czasem nie powoduje takich zniekształceń kolorystycznych. Zaznaczam że to tylko moja sugestia i dobrze było by ktoś jeszcze napisał co myśli na ten temat.

Świetlówki odpadają bo zasugerowałem się opisem a z opisu modelu na stronach internetowych wynika, że to LED a nie LCD które widnieje w opisie.

Więc ewentualnie diody już zaczęły się wypalać i emitują inną barwę światła.
    Na czerni także widać takowe plamy??
  • Poziom 26  
    Nie, na czarnym tle nie ma tego zupełnie.
    A czasem coś z podświetleniem led nie jest ok?. Może diody zmieniają barwę...
  • Poziom 1  
    Mam ten sam model i tydzień temu pojawiły się dwie plamy w podobnym ułożeniu (obie przesunięte trochę na prawo). Ponoć odpowiada za to kurz, który dostał się między ekran a zewnętrzną szybę (?). Gimnastykowanie ekranem za pomocą przyssawki nie pomogło.
  • Poziom 26  
    rafal888 napisał:
    Mam ten sam model i tydzień temu pojawiły się dwie plamy w podobnym ułożeniu (obie przesunięte trochę na prawo). Ponoć odpowiada za to kurz, który dostał się między ekran a zewnętrzną szybę (?). Gimnastykowanie ekranem za pomocą przyssawki nie pomogło.

Musisz rozebrać matrycę, wyczyścić i okleić w koło.