Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomyśl nim otworzysz - zbiór szkodliwych przesyłek email

Novile 12 Lut 2018 13:11 1290 3
  • Pomocny post
    #1 12 Lut 2018 13:11
    Novile
    Poziom 32  

Witam.
    Dwa dni temu dostałem na skrzynkę na Wirtualnej Polsce (dziś dopiero to odczytałem) maila o darmowej licencji Antywirusa ESET NOD 32 wraz z podziękowaniami za używanie tegoż Antywirusa. Mail ma sporo odnośników, ale żadnego nie otwierałem( już kilka razy w życiu to zrobiłem i bardzo żałowałem!).
    Wszystko niby jest ładnie opisane z jednym wyjątkiem, ani na stronie ESET-a ani na stronie Dagmy (oficjalnego dystrybutora ESETa-) nie ma słowa o takich promocjach jak w tym mailu.
    Poza tym jeszcze jedna i kluczowa sprawa JA NIGDY NIE UŻYWAŁEM ESETA NOD 32 na moim komputerze.
    Dlatego tu o tym piszę i ostrzegam wszystkich przed otwieraniem czegokolwiek z takiego maila!!
    Pamiętajcie nie ma nic za darmo w internecie!!!Nawet okresowej licencji na komercyjny program. Nie dajcie się naciąć, bo to może być CRYPTOLOCKER i będzie potem pozamiatane. Zamieszam zrzuty tego maila, nadawca jest oczywiście noreply (nieznany), czyli HGW.
    Pomyśl nim otworzysz - zbiór szkodliwych przesyłek emailPomyśl nim otworzysz - zbiór szkodliwych przesyłek email

Pozdrawiam.Novile

Moderowany przez DriverMSG:

Temat podwiesiłem jako przestroga i miejsce, gdzie można dopisać inne, podobne przypadki.

0 3
  • Pomocny post
    #3 12 Lut 2018 13:45
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Porządne oprogramowanie do ochrony komputera + smartfon, można zakupić w dobrej cenie (średnio 4zł/msc). Wiec tyle co nic, a jest pewne i jest wsparcie techniczne w razie czego.
    Wciąż rośnie pokolenie "za darmo". W większości jest jakiś haczyk (np. wyświetlanie reklam, dane osobowe,...).

0
  • #4 12 Lut 2018 17:54
    Novile
    Poziom 32  

Chcę ponadto podziękować koledze Moderatorowi za uznanie tematu za istotny i obdarowanie mnie punktami( choć nie dla zasług ten temat zrobiłem).Po prostu padłem już kilkakrotnie ofiarą swojego głupiego postępowania i ciekawości.Pozwolę sobie odesłać czytających do moich poprzednich tematów z tym związanych.Dlatego obecnie reaguję szybko i jestem ostrożniejszy. Oto podane tematy :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3074878&highlight=
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3027718&highlight=
    W pierwszym przypadku już nie otwierałem, ale w drugim wcześniejszym przegrałem z kretesem, bo CTB mi zaszyfrował wszystko i skończyło się ma formatowaniu dysków.
    Raz też wcześniej skuszony darmowym antywirusem Live Security Platinum, za co też nieźle "beknałem", ale się jakoś wybroniłem z tym, że miałem dziury w systemie straszne.
    Tu jest o tym mowa i jest także mój post.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2363759.html

Dlatego zawsze staram się ostrzegać innych aby nie przerabiali tego co ja.
    Jeszcze raz dziękuję i zapraszam do udziału w temacie jeżeli ktoś tylko dostrzeże potencjalne ryzyko. Nawet mając dobry aktywny program antywirusowy nie łatwo się ustrzec, jeżeli sami otworzymy coś na swojej skrytce i pozwolimy się zainstalować wrogiemu oprogramowaniu.

0