Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lenovo G580 - nie wykrywa bluetooth. Hybrydowa karta sieciowa.

12 Lut 2018 17:21 4848 35
  • Poziom 7  
    Witam, posiadam laptop Lenovo G580. Kupiony z 6 lat temu może więcej, pamiętam, że po pierwszym przeinstalowaniu windowsa przestało działać bluetooth (windows 10 nie ogarnia że jest, brak kafelka BT po prawej). W urządzeniach sieciowych widzę:

- Karta Broadcom 802.11n Network Adapter
    - Qualcomm Atheros AR8162/8166/8168 PCI-E Fast Ethernet Controller (NDIS 6.30)

Nie znam się na tego typu sprzęcie, któraś z nich jest hybrydowa posiada wifi jak i bluetooth (chyba). Dwa lata temu po zainstalowaniu czystego windowsa bluetooth było wykrywane normalnie przez windows i działało. Potem jednak siadł dysk. W każdym razie znowu format i windows i już nie działało. Odpalałem na laptopie linux'a z pendriva i na nim normalnie znajduje bluetooth. Obecnie jestem znowu po świeżej instalacji windowsa i komputer nie widzi bluetooth. Nie jestem pewien co zrobić, bo na przestrzeni lat instalowałem różnego rodzaju sterowniki i nic nie pomagało. W menadżerze urządzeń brak nieznanych urządzeń oraz brak urządzeń bluetooth (pewnie dlatego że jest hybrydowa) jednak bluetooth w laptopie jest na 100%.
  • Poziom 43  
    A w ustawieniach masz włączony BT bo w kafelkach go nie będzie widać?
  • Poziom 7  
    Ustawienia bluetooth i inne urządzenia. Brak tam jakiego kolwiek włącznika bluetooth. Posiadam tez Tablet hybrydowy z win 10. Tam jest włącznik i bt działa :/
  • Poziom 43  
    A ten model nie ma włącznika z klawiatury tak żeby był wykrywalny przez system w menażerze urządzeń?
  • Poziom 7  
    Niestety nie ma :/
  • Poziom 43  
    A system win 10 robił już aktualizację sterowników?
  • Poziom 7  
    Tak. Brak włącznika bluetooth w ustawieniach, tryb samolotowy niczego nie zmienia
  • Poziom 43  
    To dlatego. Jaki to typ jest tego Lenovo G580 ??? Pod spodem będzie pisać na naklejce?
  • Poziom 7  
    Lenovo G580
    Model Name(krzaczki): 20160
  • Poziom 7  
    Nie ma tam żadnych sterowników pod win 10, od 8.1 beda pasować? Nie jestem pewien które pobierać bo troche jest tego :|
  • Poziom 43  
    Pobierz z 8.1 i zainstalujesz ze zgodnością jako administrator. To zależy jak masz ta kartę Wi-Fi +BT?
  • Poziom 7  
    - Karta Broadcom 802.11n Network Adapter
    - Qualcomm Atheros AR8162/8166/8168 PCI-E Fast Ethernet Controller (NDIS 6.30)

Jest tylko tyle, nie wiem w której jest bt :| Idzie to sprawdzić jakoś?

Pobrałem jedne i dostaje komunikat że ta aplikacja nie będzie działać na moim komputerze
  • Poziom 43  
    Jedna jest od WI-FI a druga to sieciowa LAN.
  • Poziom 7  
    W którejś musi być bluetooth ._. Przecież jest w specyfikacji laptopa, no i działał wcześniej :/
  • Poziom 43  
    Pokaż screen z Menażera urządzeń? Bo jak tam by był BT to musi widzieć system go ?
  • Poziom 7  
    Lenovo G580 - nie wykrywa bluetooth. Hybrydowa karta sieciowa.

Wydaje mi się, że nie było BT widać wcześniej nawet jak działało. Pewnie karta LAN ma też BT.

Pobrałem 3 różne sterowniki z tamtej strony, po uruchomieniu instalatora wyrzuca ze nie będzie działać na tym komputerze i nie da się zainstalować.
  • Poziom 43  
    Tu nie nic system nic nie wykrył? Jesteś pewien że ma BT? Ale w win 10 trzeba ją włączać a u ciebie jej nawet nie ma?
  • Poziom 7  
    W 100%, Raz BT działało na windowsie. No i raz odpalałem bootowalnego linucha na laptopie i też działało i to bez żadnych dodatkowych sterowników.

Na samym początku z niego nie korzystałem więc nie pamiętam, potem jak mi było potrzebne to próbowałem coś z tym robić, instalowałem różne sterowniki od bt i programy i nie działało, więc się poddałem. Po jakimś czasie robiłem format, i po zainstalowaniu windowsa (którejś wersji 10tki) bt działało, nie pamiętam jak długo ale po którejś aktualizacji windowsa widocznie przestało działać.
  • Poziom 43  
    A włącz aktualizację może sam system zaktualizuje ten BT? Po jakimś czasie?
  • Poziom 7  
    Aktualizacje mam włączone zawsze, i zawsze laptop jest aktualny.
  • Poziom 7  
    Sterowniki nie są wymagane do aktualizacji dla Twojej maszyny
    :/
    Dodano po 53 [minuty]:
    https://downloadcenter.intel.com/search?keyword=bluetooth
    Zainstalowałem 1 pozycję stąd i pojawił mi się przycisk do włączania bt w Ustawienia -> Tryb Samolotowy. Ten of WIFI jest włączony a od BT szary i nie aktywny :/
  • Poziom 43  
    Sprawdź ustawienia kart jak i sieciowej tak i WI-FI?
  • Poziom 7  
    Tzn gdzie i czego mam szukać?
  • Poziom 43  
    Panel sterowania-Sieć i Internet-połączenia sieciowe i tam kliknij na ustawienia tych kart czy jest włączenie BT?
  • Poziom 43  
    A wyłącz ten tryb samolotowy? A wejdź na Urządzenia?