Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alcatel Tablet Pixi3 (7) Wifi Model 8055 - Padnięty android

NeQ16 12 Lut 2018 17:52 711 6
  • #1 12 Lut 2018 17:52
    NeQ16
    Poziom 9  

Witam szukam pomocy/porady w sprawie Tabletu Alcatel OneTouch Pixi3 (7) Model 8055 . Chciałem zrobić update, tablet posiadał androida 4.4.2. Włączyłem automatyczną aktualizacje, wszystko fajnie sciągnęły się pliki, tablet wyłączył się odpalił tryb instalacji i pod koniec instalator przerwał aktualizacje. Tablet był naładowany posiadał wolną pamięć. Od tamtej pory zawiesił się na starcie i nie włącza się dalej android. Wchodziłem w system recovery robiłem wipe data i wipe cache z myślą, że usunie błędy.

Po kilku dniach chciałem wgrać firmware podany przez jednego z użytkowników przy użyciu SP Flash Tool. Podczas instalacji natknąłem się na błędy wyświetlające się w programie.
    Chyba zepsułem coś z bootem, prosiłbym o pomoc w tej sprawie. Mniej więcej instrukcje krok po kroku, posiadam wgrane wymagane sterowniki.
    Na drugim zdjęciu zrobiłem format z zaznaczonymi opcjami. (Nie wiem czy to dobrze oglądałem coś na yt i się wzorowałem)
    Robiłem już kilkanaście telefonów rooty/nowe androidy itp. ale nie potrafięsobie poradzić z tym tabletem.

0 6
  • #2 12 Lut 2018 19:21
    nutergsm
    Moderator - GSM

Trzeba na nowo wgrać firmware.

0
  • #3 21 Lut 2018 20:30
    NeQ16
    Poziom 9  

Posiadam firmware + sp flash tool, ale mam problem z instalacją. Sterowniki wgrane jak należy urządzenie wyświetla się w pc, ale w programie występuję bład widoczny na zdjęciu wyżej.

0
  • #4 21 Lut 2018 20:37
    nutergsm
    Moderator - GSM

Spróbuj innej wersji firmware.

0
  • #5 21 Lut 2018 22:48
    gradek83
    Poziom 36  

Z tego co podaje internet a dokładniej Radzieccy sąsiedzi problem może leżeć po stronie antywirusa blokującego bibliotekę Authentication.dll w SP_Flash_Tool. Dla tego program SP_Flash_Tool uruchamiaj jako administrator i ewentualnie jak masz wyłącz Devendera lub Antywirusa. W ostateczności masz uszkodzoną kości NAND.

Czy to okno NAND flash zaznaczone możesz rozwinąć czy raczej jest nieaktywne.... Po wgraniu scatter NAND pamięć i info o CHIPIE powinny być dostępne.

Alcatel Tablet Pixi3 (7) Wifi Model 8055 - Padnięty android
    Ewentualnie problem z NVRAM
    INFO 1-Odnośnik może nie działać na chrome otwierać w firefox
    INFO 2
    INFO 3

0
  • #7 25 Lut 2018 00:52
    gradek83
    Poziom 36  

Użyj narzędzia SP Flash, aby odczytać partycję nvram
    LINK

Poprawnie ustawiłeś na "true" ?