Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa mikrofony - identyfikacja

werde 12 Lut 2018 18:07 600 7
  • #1 12 Lut 2018 18:07
    werde
    Poziom 9  

Witam
    Dość przypadkowo wszedłem w posiadanie dwóch mikrofonów. Duże, ciężkie i - trzeba przyznać - efektownie wyglądające. Moja wiedza o mikrofonach jest dość słaba. Postanowiłem pooglądać ich wnętrze. Oto obrazki.

i drugi - większy

Proszę o kilka informacji na temat typu, zastosowania tych mikrofonów. Dodam, że mam szerokie pasje muzyczne, również w dziedzinie tworzenia muzyki i jej nagrywania, ale akurat nie przy pomocy mikrofonów. Dlatego brak mi wiedzy w tej dziedzinie. Na większym mikrofonie napis "LABOUR - Tarnów ; A. Lisiński". W internecie brak jakichkolwiek informacji na ten temat.

Dodano po 11 [minuty]:

jeszcze jedna fotka większego mikrofonu

0 7
  • #2 02 Wrz 2018 21:58
    werde
    Poziom 9  

Witam ponownie
    Brak odpowiedzi w temacie, ale zorientowałem się, że są to mikrofony pojemnościowe z dużą membraną (sama membrana na foto 2). Zastosowano w nich wzmacniacze lampowe, które są uszkodzone lub przestarzałe i wymagają dość kłopotliwego zasilania.
    Nowe pytanie jest takie.
    Czy do tego typu membrany można zastosować preamp na tranzystorach lub układach scalonych ?
    Mile widziane propozycje schematu.

0
  • #3 02 Wrz 2018 22:13
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ja bym je zachował takimi, jakie są. Szkoda je psuć.
    M

1
  • #4 02 Wrz 2018 22:33
    zworys
    Poziom 31  

Te mikrofony to wartość sama w sobie - nie warto ich demolować - natomiast warto naprawić . Zastosowanie półprzewodników "zmasakruje" te mikrofony. Jest wielu hobbystów zbierających takie urządzenia.

0
  • #5 03 Wrz 2018 11:35
    werde
    Poziom 9  

Chętnie poznam takiego hobbystę i zamienię jeden ze swoich mikrofonów na w miarę przyzwoity mikrofon dynamiczny. Tylko gdzie szukać tych hobbystów?

0
  • #6 03 Wrz 2018 16:19
    DjMapet
    Poziom 43  

Wystaw na którymś krajowym, lub zagranicznym portalu sprzedażowym a się znajdą.
    Nasze portale, śledzą też zagraniczni hobbyści.
    Parę starych sprzętów, sprzedałem w ten sposób. Za granicę też.

Pozdrawiam.

0
  • #7 03 Wrz 2018 19:08
    werde
    Poziom 9  

Może rzeczywiście warto. Ja ich nie wykorzystam. Z tego co zaobserwowałem - membrany są napylone metalem w złotym kolorze. I mosiądz to nie jest.

0