Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki jest koszt podłączenia gazu?

Macbak 12 Lut 2018 18:02 267 5
 • #1 12 Lut 2018 18:02
  Macbak
  Poziom 10  

  Witam
  Proszę o informację, jaki jest orientacyjny koszt podłączenia gazu do mieszkania 34m2 w bloku.
  Gaz jest podłączony do bloku, należy jedynie z korytarza podłączyć do mieszkania (w innych mieszkaniach jest). Gaz ma ogrzewać wodę i mieszkanie. Trzeba więc podłączyć odpowiednie rury, zakupić piecyk gazowy (niezbyt drogi, ale ekonomiczny i bezpieczny), licznik gazu i uzyskać pozwolenie (to tylko formalność) na podłączenie gazu z korytarza do mieszkania. Kaloryfery już są zainstalowane.
  Proszę osoby kompetentne o informację na jaki koszt się przygotować. Z góry dziękuję.

  0 5
 • #2 13 Lut 2018 12:33
  michcio
  Specjalista elektryk

  Macbak napisał:
  niezbyt drogi, ale ekonomiczny i bezpieczny


  Jeśli bezpieczny to z zamkniętą komorą spalania, obecnie dostępne wyłącznie jako kondensacyjne, a więc też ekonomiczne. Ceny od ok. 4 tys. zł.
  Tylko czy w mieszkaniu jest jak odprowadzić spaliny? Czy jest to nowe budownictwo przewidziane pod indywidualne ogrzewanie gazowe, czy jednak wielka płyta? Jeśli to drugie i dostępny jest tylko wspólny kanał spalinowy bez możliwości budowy systemu koncentrycznego, to zostaje tylko kocioł z otwartą komorą spalania - jest tani, ale nieekonomiczny, wątpliwy pod względem bezpieczeństwa i będzie wychładzał mieszkanie podczas pracy.

  0
 • #3 13 Lut 2018 18:09
  Macbak
  Poziom 10  

  Blok był oddany do użytku (po budowie) w 1988 roku. Nie wiem czy to płyta, ale wcześniej była w bloku kotłownia, która ogrzewała wodę i CO. Po zlikwidowaniu kotłowni niektórzy doprowadzili gaz, a niektórzy ogrzewają kuchnią z płaszczem wodnym. Są kominy (każde mieszkanie ma swoje odprowadzenie), dlatego można było instalować w niektórych mieszkaniach ogrzewanie gazowe a w innych węglowe. Moje mieszkanie jest na najwyższym piętrze. Dziękuję za informację i proszę o ewentualne dodatkowe.

  0
 • #4 13 Lut 2018 19:10
  michcio
  Specjalista elektryk

  Jeśli mieszkanie posiada swój przewód kominowy, który nie jest dzielony z innymi mieszkaniami, to można w ten przewód włożyć komin koncentryczny (rura w rurze), który odprowadzi spaliny i doprowadzi powietrze dla kotła kondensacyjnego.
  W kwestii instalacji gazowej niestety nie mogę się wypowiedzieć.

  0
 • #5 13 Lut 2018 20:12
  Macbak
  Poziom 10  

  Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Jeśli jest tu ktoś na forum, kto mógłby mi udzielić więcej informacji to proszę o pomoc.

  0
 • #6 13 Lut 2018 20:54
  mychaj
  Poziom 27  

  Po moich doświadczeniach myślę że teraz realny koszt z kotłem to od 10 ( baardzo optymistycznie) do nawet 20 tys. wzwyż - w zależności od stopnia skomplikowania.
  Swoje wezmą: kominiarze (ustalenie kominów i wentylacji), projektant (książka budowy), jak będziesz miał projekt to instalatorzy od gazu, montaż kotła i kominów, podłączenie do instalacji co.
  Najlepiej będzie wybrać firmę która generalnie załatwi wszystko od papierologii do montażu - zrobi ci też wstępny kosztorys. Chyba że masz projektanta z odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi.
  U mnie sam koszt wymiany kotła wyniósł 5tys. W momencie wyboru kotła z montażem masz na wszystko 8% VAT, jeżeli kocioł kupisz sam to VAT jest 23% + usługa.

  0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo