Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala tel. Panasonic TEA308 - Wewnętrzna linia telefoniczna

Twistoff 12 Lut 2018 20:27 150 2
  • #1 12 Lut 2018 20:27
    Twistoff
    Poziom 3  

Witam,
    chcę utworzyć wewnętrzną linię telefoniczną (centralka ma obsługiwać tylko jedną linię, dwa aparaty), tak by można było swobodnie dzwonić na ten drugi telefon przez ustalony nr wew., względnie przez podniesienie słuchawki.

Dysponuję centralą Panasonic TEA 308 (dostępne wejścia / wyjścia poniżej na zdjęciu), nowszym telefonem stac. z dwoma wyj. RJ 45 (zdj. poniżej) oraz starszym telefonem z wychodzącym złączem (przewody: zielony, czerwony, biały, zdj. poniżej).

W jaki sposób mogę taką linię stworzyć, bo o ile podpięcie kabli RJ 45 jeszcze jest w zasięgu, tak tego drugiego wejścia jeszcze nie przerabiałem.

0 2
  • #2 12 Lut 2018 22:27
    ZBYCHGR
    Poziom 9  

Każdy zwykły telefon podłączasz do jakiegokolwiek gniazda z 8 gniazd wewnętrznych (czarne) na wtyczkach RJ11 2 pinowych (trzeba mieć oczywiście specjalna zarabiarkę i wtyczki).

0
  • #3 12 Lut 2018 22:36
    Zutket
    Poziom 27  

Twistoff napisał:
    ... oraz starszym telefonem z wychodzącym złączem (przewody: zielony, czerwony, biały, zdj. poniżej).

Z tym "starym" aparatem, to będziesz miał mały problem, ponieważ przewody nie wejdą do RJ. Po za tym musisz zewrzeć przewód biały z czerwonym, bo inaczej nie będzie dzwonił aparat ( jaki to aparat?). Tak więc najlepiej poszukaj starego gniazda GT-4, które pasuje do tej wtyczki WT-4, a najlepiej nowszego typu które ma od razu gniazdo przejściowe na RJ-11. Gniazdo te podłączysz do centrali i po kłopocie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo