Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston Egis Plus 24 CF umarł po remoncie łazienki (error 303)

mboma 12 Lut 2018 20:35 102 0
  • #1 12 Lut 2018 20:35
    mboma
    Poziom 1  

Dzień dobry,

Podczas przebudowy instalacji wody w łazience. Do rury z wodą zimną dostało się troche okruchów. Potrafiły nawet zatkać sitko spłuczki na drugim końcu instalacji w kiblu.
    Kocioł zaczął mieć problemy z dogrzaniem cwu. - lekko ciepła woda. Natomiast CO wszystko ok. - na tym etapie nie wyświetlał żadnych błędów.

I tutaj postanowiłem wyczyścić filtr siatkowy i turbinke, przy czujniku przyepływu CWU. (jest to chyba pierwszy w kolejności filtr)

Złożyłem wszystko do kupy. Wyskoczył błąd 104, który zniknął po odpowietrzeniu.

Na jego miejsce pojawił się błąd 303. Czyli ten od modułu głównego. I teraz nie działa nawet CO. Kocioł nie uruchamia się. Słychać tylko co jakiś czas "Cyknięcie".

Czy ma ktoś pomysł co mogło się stać? Przecież proste wyczyszczenie filtra nie mogło zepsuć modułu sterującego. Chyba, że kilkukrotne odlączenie kotła z prądu miało swój udział. Serwisant ma przyjechać za parę dni. Miałem nadzieje, że do tego czasu czegoś się dowiem. Bo ten pewnie wyskoczy od razu z nowym modułem za 800 zł.
    Pzdr.

- nic nie zostało zalane / uszkodzone
    - nie dotykałem kabli / wtyczek
    - reset / odlączenie zasilania nie pomaga

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo