Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP-365 - Nie wciąga papieru

@rti 12 Lut 2018 20:56 486 6
  • #1 12 Lut 2018 20:56
    @rti
    Poziom 21  

Witam. W drukarce był zabrudzony czujnik w zbiorniku na zużyty toner. Po opróżnieniu i wyczyszczeniu zaczęła przechodzić w stan gotowości. Drukować jednak nie chce bo nie pobiera papieru. Rolka nowa, separator wymieniony. Wałek z rolka w podajniku w ogóle się nie kręci gdy drukarka powinna pobierać papier. Ktoś spotkał się z takim dziwnym zjawiskiem?

0 6
  • #2 12 Lut 2018 21:16
    rimot
    Poziom 27  

@rti napisał:
    Ktoś spotkał się z takim dziwnym zjawiskiem?

Ja nie ;)
    Mam taką z praktycznie żadnym przebiegiem, sprawna, działająca itp. i jej nie chcę. Daj znać na PW.

0
  • #3 12 Lut 2018 22:30
    @rti
    Poziom 21  

Zauważyłem że za kręcenie się rolki odpowiada elektromagnes oraz zębatka ze sprężynka w środku. Podczas pracy słychać cykanie elektromagnesu. Jak rozebrałem całość i poskładałem to drukarka pobrała jedną kartkę jednak na tym koniec.

0
  • #4 13 Lut 2018 18:14
    endriuf
    Spec od drukarek

Musisz pokombinować z ramieniem elektromagnesu i sprzęgłem (zębatka ze sprężynką w środku). Rozciągnij sprężynkę aby mocniej działało sprzęgło lub podegnij ramię elektromagnesu. U mnie to zawsze pomaga.

0
  • #5 13 Lut 2018 21:59
    @rti
    Poziom 21  

Też właśnie zauważyłem że coś z tym ramieniem jest nie tak. Jak leciutko popchnęła ramię to odskoczy a tak to elektromagnes nie ma siły na tyle a żeby zwolnić sprzęgło. Spróbuję podciąć ramię a żeby jego środek był bliżej cewki. Dam znać jak rezultat.

0
  • #6 15 Lut 2018 08:14
    Imprimarex
    Poziom 24  

Wymień solenoid lub sprzęgło (te trybiki ze sprężynką).

0
  • #7 20 Mar 2018 17:58
    bart30
    Poziom 11  

@rti napisał:
    Zauważyłem że za kręcenie się rolki odpowiada elektromagnes oraz zębatka ze sprężynka w środku. Podczas pracy słychać cykanie elektromagnesu. Jak rozebrałem całość i poskładałem to drukarka pobrała jedną kartkę jednak na tym koniec.

Mam to samo , kombinowałem ze sprzęgłem i elektromagnesem i kicha 1 niekiedy 4 kartki i to samo m1-1013 error . Czy rozwiązałeś ten problem ? .

0