Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jaki elektryczny grzejnik olejowy ?

12 Lut 2018 21:01 1572 4
 • Poziom 10  
  Uszanowanie,

  Jaki grzejnik elektryczny olejowy (bądź inny?) do pomieszczenia ok. 20 m2 (+ jak się otworzy drzwi to 8 m2 przyległej kuchni)? Dom starodawny z bala, niskie pomieszczenie, ściany z drewna (brak akumulacji ciepła). O jakiej mocy szukać tego grzejnika? Lepsze grzejniki takie do powieszenia, czy na kółkach?

  To dla starszej osoby, więc ważne żeby ten grzejnik był też ekonomiczny. Piecyki gazowe odpadają.

  Podziękował! :)
 • Poziom 17  
  Grzejnik musi mieć moc min. 3kW jesli ma byc ogrzewana też kuchnia .Na sam pokój powinno wystarczyć 2,5kW ale to zależy jak jest wyizolowany strop i ściany.Może coś takiegoLink
 • Poziom 31  
  Za mało danych. Np. w przypadku ogrzewania elektrycznego każdy grzejnik jest tak samo "ekonomiczny". Wszystkie mają 100% sprawność i jedyne różnice to odczucie komfortu cieplnego. W przypadku taryfy całodobowej G11 ogrzewanie będzie strasznie drogie, a bez informacji o zapotrzebiowaniu na ciepło nie da sie określić mocy. Jeżeli już szukać czegoś oszczędnego to panele na podczerwień ale nie wiem jak starsza osoba zareaguje na ich specyfikę. Najpierw należy poczytać np. tu, a następnie pomyśleć czy warto iść w tym kierunku.

  http://czysteogrzewanie.pl/czym-ogrzewac/prom...iki-podczerwieni-jak-dzialaja-i-ile-kosztuja/

  Jak ktoś zgodzi się na ograniczenia związane z tym sposobem ogrzewania to może liczyć na 20% oszczędność względem innych elektrycznych (np. olejaków). Max. 20% przy takim samym komforcie cieplnym, 50% i inne kity wciskane przez sprzedawców można między bajki włożyć.
 • Poziom 10  
  Dziękuję za porady.

  Ostatecznie kupiliśmy grzejnik panelowy 1kW/2kW (możliwość wyboru przyciskiem), szerokość 86 cm, termostat. Model ten ma podobno niskotemp. element grzewczy z radiatorem, a nie zwyczajny grzebień na górze, które to rozwiązanie niezbyt ogrzewa przedni panel, a w tym element grzejny jest chyba niżej. Grzejnik ładnie grzeje, w pomieszczeniu ciepło, bezobsługowy i co najważniejsze znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie w porównaniu do grzejnika gazowego. Oczywiście licznik też się swoje kręci - nie ma nic za darmo.

  Jak nie będzie pytań to jutro zamykam temat.
 • Poziom 10  
  Grzejnik zakupiony - zamykam temat.