Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w doborze radia CLARION DXZ788 ALPINE 9886 IVA-D511R

jarekmax 12 Lut 2018 21:48 318 0
  • #1 12 Lut 2018 21:48
    jarekmax
    Poziom 12  

Witam! Posiadam w swoim dużym sedanie jakby się wydawało dość dobre radio CLARION DXZ788RUSB i głośniki infinity KAPPA z przodu wysoko tonowy na podszybiu, niskotonowy 16cm na dole w drzwiach, oba z jednej dedykowanej zwrotnicy z tyłu w półce infinity 6x9 trójdrożne.
    Całość jak dotąd napędzałem z samego radia i prawie wystarczało. Planowałem teraz w lutym założyć wzmacniacz czterokanałowy µDimension JR4-300.
    Jakiś czas temu wsiadłem do pewnego auta gdzie ktoś w Niemczech zrobił audio za prawie 30 tys zł opierając na ALPINIE IVA-D511R i robiliśmy odsłuch i porównanie. Zapuszczaliśmy na w dwóch radiach takie same kawałki z USB ( nie grzmijcie na mnie że usb ale ja nie mam na usb czegoś poniżej 192 a preferuję 320 i prośba byście nie nachrzaniali że usb to się nie nadaje do takiej muzyki itd) głównie dużo z wokalem, classic, pianina i innych wymagających które zazwyczaj odrazu niszczą słaby sprzęt.
    Posłuchaliśmy sobie trochę no i nie zdziwiłem się bardzo że było wyraźnie lepiej. Dół był głębszy ale kontrolowany, średnica była dwa razy wyrazistsza i szczegółowa w górze nie zauważyłem zbyt dużej różnicy. Oczywiście korekcje na zero. Po tym odsłuchu na niektóre kawałki słuchałem z gęsią skórką jakbym do tej pory jakiś podróbek słuchał a teraz zabrzmiał oryginał. Jakbym w gardle wokalistki był. Jednym słowem było to przeżycie które wyznaczyło mi nowy wzór który chciałbym mieć u siebie w aucie ale z racji ceny takiego zestawu nie jarałem sie tym zbytnio bo było to zwyczajnie poza zasięgiem. Po prostu grało analogicznie do ceny. Postanowiłem wówczas zainwestować w dobry wzmacniacz i czekałem tylko na trochę wolnego czasu by go gdzieś zabudować w aucie i podłączyć. Wczoraj nadarzyła się okazja posłuchać tego ALPINIE IVA-D511R w innym aucie w którym nagłośnienie jest tylko za kilka tysięcy i wówczas pobawiliśmy się i w tym samym aucie podłączyliśmy wspomnianego wyżej CLARION-a DXZ788RUSB na tych samych głośnikach i wzmacniaczu. ZAŁAMAŁEM się. Myślałem że cała magia jest w reszcie sprzętu spiętego z ALPINIE IVA-D511R w tamtym aucie a tu wychodzi na to że samo radio daje 90% tego czego brakowało mi w CLARIONIE. Cała średnica i naturalność wokalu, cały potężny ale nie buczący duł itd. Popadłem w depresję gdyż do tej pory na CLARIONIE planowałem opierać swe audio w samochodzie i naprawdę wydawało mi się że ten CLARION naprawdę wyjątkowo dobrze gra. Może i dobrze gra do jakiś średnich modeli ale ten ALPINE wywrócił mi w głowie mój wzorzec muzyki i okazało się że można mieć coś takiego za niewiele ponad 1200 zł (używany).
    A teraz do sedna. Mi osobiście telewizor w aucie jakim jest ALPINIE IVA-D511R nie odpowiada i moja prośba do znawców sprzętu i osób które miały możliwość porównać osłuchowo ALPINIE IVA-D511R z innymi radiami ALPINE jak 9886r lu b 117ri lub może coś jeszcze innego. Jak najbardziej biorę pod uwagę że do 9886r trzeba by podłączyć procka h-100. Doradźcie mi jakiś model 1din który zagra jak IVA-D511R lub może lepiej ale mieści się w budżecie gdzieś do 1000 zł za używkę.
    Poszperałem wczoraj trochę i poczytałem opinij ale nic konkretnego nie znalazłem. Po głowie chodzi mi CDA-9886R, CDA-117ri.
    Z góry dzięki za wszelkie sugestie i propozycje

0 0