Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik silnika rekuperatora wewnątrzściennego

zibiuszka 12 Lut 2018 22:05 813 1
 • #1 12 Lut 2018 22:05
  zibiuszka
  Poziom 9  

  Pracuję nad "budgetową" konstrukcją rekuperatora i nie wiem skąd wziąć sterownik wentylatora o mocy 50W. Silnik powinien mieć trzy prędkości, oraz zmianę kierunku obrotów co 70s. Czy można kupić taki sterownik czy trzeba samemu go stworzyć?

  0 1
 • Relpol
 • #2 13 Lut 2018 08:03
  mateov3000
  Poziom 20  

  Nie zagłębiam się w konstrukcję takiego oryginalnego sterownika ale z twoich wymagań można coś takiego złożyć mianowicie np Regulator prędkości jeśli silnik na 230V to można użyć ściemniacza światła więc płynna regulacja + czasówka regulowana i układ np na przekaźniku, który zamieniał by biegunowość na silniku o ile silnik posiada lewe prawe obroty. Więc teraz np musisz przemyśleć czy taniej CI wyjdzie kupić gotowca czy też lepiej coś złożyć samemu oczywiście twój układ może być delikatnie większy ale jego konstrukcja prostsza.
  Rozrysuj sobie blokowo taki układ i przemyślisz co ile Cię będzie kosztowało.
  Według mnie ściemniacz z 30-35 zł, wyłącznik czasowy ok 40 zł, przekaźnik biegunowy ok 10 zł lub użycie 2 lub 3 by takowy sobie zrobić więc max 20-30 zł. Jakaś puszka obudowa 10-15 zł i oczywiście trochę cyny, pasty, przewodów i twój czas. Więc w 120 zł powinieneś się zmieścić

  Ktoś może ma inne pomysły także poczekaj aż ktoś także coś napisze jaki by miał pomysł na to.
  Coś takiego bym widział:
  Sterownik silnika rekuperatora wewnątrzściennego

  Opis: Po wyłączeniu się czasówki mamy obroty lewe po włączeniu czasówki prawe przez co mamy automatyczną zmianę kierunku wirowania.
  Fajnie by było by ktoś sprawdził schemat czy gdzieś nie ma błędu.

  0