Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wielkie zużycie CPU - Windows 7

grillman05 12 Lut 2018 22:23 387 9
  • #1 12 Lut 2018 22:23
    grillman05
    Poziom 2  

Witam na nowym forum, mam problem... niedawno zainstalowałem windowsa 7, skonfigurowałem nowy router. Mimo, że na dyskach praktycznie nic nie ma - kilka instalek, z 5 filmów i kilka plików .rar mój problem polega na ciągłym wysokim CPU. Wystarczy, że odpalę Operę czy Firefoxa bądź Youtube i CPU praktycznie nie schodzi ze 100%, jakieś wahania kilku %.
    Przeskanowałem AdwCleaner, CureIt!, Malwarebytes i wszędzie czysto...
    Na dole jeszcze logi z FRST, nie mam pojęcia co jest grane...

Pc lichutki, ale do pracy biurkowej dawał radę, teraz włączenie zwykłej Opery zabiera 100% CPU.

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5200+ 2.6 Ghz
    3 GB Ram ddr2

Dzięki za ewentualna pomoc.

0 9
  • Pomocny post
    #4 12 Lut 2018 23:27
    safbot1st
    Poziom 43  

Dysk sprawny.

grillman05 napisał:
    Wystarczy, że odpalę Operę czy Firefoxa bądź Youtube i CPU praktycznie nie schodzi ze 100%

W jakiej rozdzielczości oglądasz ten YT? 1080p? Przy tym procesorze sam film 1080p może już do 100% procesor obciążać.
    Może lekko przesadzam, ale z tak wolnym dyskiem antywira już bym nie instalował.
    Widać na wykresie, że coś "podjada" użycie dysku, i to CPU usage prawie 60%.
    Co było podczas testu benchmark włączone? Da się uzyskać wykres bardziej parabolę niż "dołki"?
    dwm.exe zachęca do wyłączenia Areo - aż 10%.

A mnie zastanawia taktowanie CPU w takim razie. Włącz test OCCT (ON) i HWinfo jednocześnie.
    Po teście zamieść okno HWi z trybu sensors only, ale kliknij na zielone strzałki aby mieć potrojony obraz na cały ekran.

ps. W7 przy słabszym sprzęcie trzeba koniecznie "wykastrować" z usług i zadań (tasks, services). Poradniki w sieci.

0
  • #5 14 Lut 2018 18:24
    grillman05
    Poziom 2  

Youtube zawsze oglądam w rozdzielczości nie większej jak 480p, teraz przy tych problemach nawet mniejsze.
    Podczas testu benchmarka była włączona przeglądarka z YT, mam zrobić ponownie test i nic nie włączać, czysty pulpit?
    Proces dwm.exe mam wyłączyć? sorry nie znam zbytnio na procesach.

Na dole screeny z OCCT (ON) i HWinfo.
    Przy HWinfo dwukrotnie robił mi się czarny ekran i musiałem resetować kompa, ale ostatecznie udało mi się zrobić screeny tylko tych zielonych strzałek nie widzę o których pisałeś, ale screen jest całościowy z programu.

0
  • #6 14 Lut 2018 19:11
    safbot1st
    Poziom 43  

safbot1st napisał:
    ale kliknij na zielone strzałki aby mieć potrojony obraz na cały ekran.

Z wieczora stałem się daltonistą. → niebieskie miałem pisać.:P
    ps. Wrócę do tematu niebawem, tymczasem:
    grillman05 napisał:
    Przy HWinfo dwukrotnie robił mi się czarny ekran i musiałem resetować kompa,

Dosyć niepokojące - jakby usterka sprzętu.

0
  • #7 14 Lut 2018 19:12
    daminek1234
    Poziom 24  

Test na 30minut,a nie tylko na chwilę. Chyba, że zaraz wywala system?

0
  • #8 14 Lut 2018 19:32
    grillman05
    Poziom 2  

Zależy czego test bo jeśli OCCT (ON) to pewnie można dłużej testować, natomiast HWinfo 2/2 próby czarny ekran i musiał iść reset, trzecia się udała.
    Przy testowaniu przez 30 min normalnie pracować na kompie czy zostawić go i zająć się czym innym ?
    Oba programy?

0
  • #9 15 Lut 2018 06:09
    daminek1234
    Poziom 24  

Tak oba programy.
    Coś dziwnego się dzieje, bo HWinfo tylko odczytuje parametry, a tu taki cyrk.

Już pisałem, komputer zostawić z dwoma peogramamivna 30minut i nic na nim nie robić.

0
  • #10 15 Lut 2018 12:27
    safbot1st
    Poziom 43  

grillman05 napisał:
    Na dole screeny z OCCT (ON) i HWinfo.

Obydwa naraz miałeś włączać. Dopiero teraz zauważyłem 100%CPU w OCCT i ~50% w HWi. ;)
    EDIT
    Ustaw mnożnik na "sztywno" na x13 i wyłącz Cool`n'Quiet na próbę.

0
  Szukaj w 5mln produktów