Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat 126p błotniki pas przedni maska

maniunas 12 Lut 2018 22:48 351 8
  • #1 12 Lut 2018 22:48
    maniunas
    Poziom 3  

Witam.
    Mam problem z fiatem 126p z 1991r
    Kupiłem cały pas przedni oraz błotniki do modelu FL i siędzę już tydzień i nie mogę zgrać wszystkiego do kupy, czym różni się FL od ST i EL ? są rożnice w błotnikach i pasie przednim ?

0 8
  • #2 12 Lut 2018 22:54
    robokop
    Moderator Samochody

Nie ma chyba, a co konkretnie się nie zgadza? Bo jeśli kupiłeś z pierwszej lepszej prywatnej tłoczni, to normalne że nie będą pasować. Elegant miał gładkie błotniki, bez przetłoczeń i z dziurą na kierunkowskaz boczny. Ale nie powinno to rzutować na przyklejenie go do nadwozia.

0
  • #3 12 Lut 2018 22:57
    maniunas
    Poziom 3  

kupiłem z allegro wydałęm ok 400 zł i praktycznie nic nie pasuje a jest napisane że do modelu FL pas inny przyszedł oraz błotnik jeden się różnij od drugiego, przywaliłem maluchem w drzewo więc nie miałem jak sprawdzić czy pas i błotniki są takie same bo wszystko się pozwijało w "harmonijkę"

0
  • #4 12 Lut 2018 22:59
    sanfran
    Poziom 34  

Różnią się. EL nie ma przetłoczenia na pasie przednim pomiędzy reflektorami, błotniki tez są ciut inne. To na oko widać, wymiarami tez się mogą różnić, w końcu tłoczniki się zużywają a wraz z nowymi można odświeżyć wygląd.
    Pod spodem tez się różnią, EL miał już mechanizm kierowniczy zębatkowy zastosowany pierwszy raz w BISie

0
  • #5 12 Lut 2018 23:00
    robokop
    Moderator Samochody

Ale nie pasuje co do czego - bo jeśli przymłóciłeś przodem, do masz podłogę bagażnika do wyprostowania.

0
  • #6 12 Lut 2018 23:05
    maniunas
    Poziom 3  

skoro się różnią to dlaczego jak kupiłem do modelu FL to dalej nic nie pasuje jakby błotniki były jakieś za krótkie ... nie pasują błotniki do pasa, czy to po prostu taka podróbka z allegro że nic nie pasuje ?

0
  • #7 12 Lut 2018 23:12
    robokop
    Moderator Samochody

Chłopie, jak mogą być za krótkie do pasa, skoro pas się ich trzyma?

0
  • #8 13 Lut 2018 01:18
    sanfran
    Poziom 34  

robokop napisał:
    Chłopie, jak mogą być za krótkie do pasa, skoro pas się ich trzyma?

Nie tylko błotników. Także jeszcze podłogi bagażnika i sądzę, ze tu jest pies pogrzebany.

0
  • #9 13 Lut 2018 09:08
    Megawe
    Poziom 29  

Błotniki są jak banan i trzeba je naciągnąć, wyprostować aby pasowały.
    Błotniki ST są węższe, mają mniejsze wywinięcie na zewnątrz przy wnęce na koło.

0