Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnał SAT dwa tunery - Rozdzielenie sygnału SAT na dwa tunery

xpac 12 Lut 2018 21:29 39 0
 • #1 12 Lut 2018 21:29
  xpac
  Poziom 13  

  Kolego po to są robione instalacje zbiorcze aby nie szpecić balkonów antenami ... Możesz wstawić rozdzielacz ale na dwóch dekoderach będzie lecieć to samo niestety. Jak jeden wyłączysz to kontrolę nad konwerterem/switchem przejmuje drugi itp (raczej niestety trzeba wyłączyć dekoder z prądu lub włączyć maksymalne oszczędzanie energii ). Zobaczy sobie do jakich transponderów są przypisane dane kanały nie musi lecieć ten sam kanał ale te same pasmo z transpondera na którym jest parę kanałów . Nie jestem mega fachowcem więc za ewentualne błędy przepraszam :)

  EDIT: szerzej o tym rozwiązaniu masz opisane na forum

  Code:
  http://forum.satkurier.pl/topic/8333-rozdzielanie-sygna%C5%82u-satelitarnego/


  - jeśli mamy załóżmy dwa tunery, CYFRĘ+ i na jednym będziemy chcieli oglądać TVP1 (10,892H), a na drugim TVP2 (10,892H, czyli ta sama częstotliwość) - układ z rozdzielaczem MOŻE zadziałać
  - jeśli mamy załóżmy dwa tunery, CYFRĘ+ i na jednym będziemy chcieli oglądać TVP1 (10,892H), a na drugim CANAL+ GOL HD (11,411H, czyli ta sama polaryzacja i pasmo) - układ z rozdzielaczem MOŻE zadziałać
  - jeśli mamy załóżmy dwa tunery, CYFRĘ+ i na jednym będziemy chcieli oglądać TVP1 (10,892H), a na drugim CANAL+ Sport HD (11,278V, czyli to samo pasmo, tj. dolne, ale inna polaryzacja) - układ z rozdzielaczem NIE ZADZIAŁA, sygnał będzie mieć najpewniej odbiornik z TVP1, drugi pokaże "brak sygnału".
  - jeśli mamy załóżmy dwa tunery, CYFRĘ+ i na jednym będziemy chcieli oglądać TVP1 (10,892H), a na drugim TVP INFO (12,284H, czyli ta sama polaryzacja, ale górne pasmo) - układ z rozdzielaczem NIE ZADZIAŁA, sygnał będzie mieć najpewniej odbiornik z TVP INFO, pierwszy pokaże "brak sygnału".

  Rozwiązanie stosowałem na pojedynczym konwerterze z rozgałęźnikiem przepuszczającym napięcie i zdaje egzamin. Na 3 TV leci to samo z 3 dekoderami.

  jak wyjaśnia artykuł można zastosować rozwiązanie archaiczne, ale nadal działające
  "Są przełączniki ręczne, podłącza się dwa tunery pod to i przerzucasz w zależności od tego, z którego tunera chcesz korzystać. Można się poczuć niemal jak Fred Flinston, ale przynajmniej nadal bezpieczniejsze niż pierwszy lepszy rozgałęźnik."

  Jeśli nie masz innej możliwość podłączenia kabla to jakieś tam rozwiązania są, Stosując rozgałęźnik bez przełącznika oczywiście możesz coś ugotować ( ja stosowałem to rozwiązanie na 3 TV 3 dekodery ale zawsze leciał ten sam kanał, działa już ponad dwa lata i nic się nie ugotowało, w drugiej instalacji jeden dekoder jest wyłączany a drugi włączany i też działa od pond roku ) . Oczywiście odpowiedzi co poniektórych wyżej "Tak" "Nie" "Może" nie wnoszą zbyt wiele do tematu



  ----
  Wydzielono z tematu: Sygnał SAT dwa tunery - Rozdzielenie sygnału SAT na dwa tunery
  przez simhak dnia 12 Lut 2018 23:31

  Moderowany przez simhak:

  3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo