Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Nie można naładować baterie " Samsung grand prime"

ArturG205 12 Lut 2018 23:54 201 6
  • #1 12 Lut 2018 23:54
    ArturG205
    Poziom 2  

Witam posiadam Samsung grand prime sm-g531f ponad 3 lata.
    Problem dokładnie istnieje z naładowaniem bateri ładuje przez 12h naładuje 10% bateri, bateria jest nowa próbowałem pod różnymi ładowarki nic nie pomoga, mogę ładować ładować 24/7 i nie naładuje jej powyżej 50% jaki może być powód ? Hard reset pomoże ? Co mam zrobić ?? Help meeee please

0 6
  • #2 13 Lut 2018 07:51
    mateov3000
    Poziom 20  

Hmm przychodzi mi do głowy próba innym kablem usb? Uwaga większość telefonów na nieoryginalnej ładowarce ładuje dużo wolniej szczególnie samsungi na nieoryginalnej max np 500mA mimo że ładowarka ma na wyjściu np 2A.
    Kolejna rzecz przeczyść gniazdo ładowania może być zabrudzone przez co nie ma dobrego styku grzeje się gniazdo a bateria wolniej jest ładowana.
    I jeszcze jeden pomysł czy czasem nie masz jakiejś aplikacji zarządzającej ładowaniem szybkością ładowania czyli SLOW NORMAL FAST.
    Na wyłączonym telefonie naładuj to powinno wyeliminować kwestię software.
    W niektórych telefonach w recovery mode można przeprowadzić kalibrację baterii ale to zostaw na potem czyli zacznij według kolejności którą ci napisałem.
    Na koniec pozostanie oczywiście układ ładowania na płycie telefonu

0
  • #3 13 Lut 2018 08:51
    ArturG205
    Poziom 2  

Inne ładowarki ,kable tak samo lądują. Gniazdo było czyszczone również.
    Nie mam żadnej aplikacji SLOW NORMAL FAST. Próbowałem na wyłączonym telefonie to zamiast naładować trochę to poziom baterii był niższy ...
    Czy możliwe jest że to port ładowania jest zepsute? hmm raczej nie bo by nie lądowało wo gole , telefon do wyrzucenia ? Tzn do naprawy ? Tylko co może być nie tak ??

0
  • #4 13 Lut 2018 09:00
    mateov3000
    Poziom 20  

Musisz poszukać serwisówki twojej płyty głównej i posprawdzać sekcję ładowania. Może kwestia któregoś rezystora lub zimnego lutu lub scalaka. W serwisówce powinieneś znaleźć punkty pomiarowe i iść po nitce do kłębka

0
  • #5 13 Lut 2018 19:54
    ArturG205
    Poziom 2  

Przeczytałem mniej więcej na google co to jest powiem szczerze że nie będę się bawił w takie coś . A wiadomo ile naprawa będzie kosztować ??

0
  • #6 14 Lut 2018 07:57
    mateov3000
    Poziom 20  

Wymiana takiego układu różnie zależnie od serwisu. Jeszcze jak przyniesiesz wyciągniętą płytę na wymianę samego układu lądowania to wiadomo że będzie taniej. Myślę że 50-80 zł się zmieścisz ale nie chcę wprowadzić cię w błąd

0
  • #7 14 Lut 2018 21:16
    ArturG205
    Poziom 2  

Czemu akurat miałby być do wymiany port ładowania ? Jeśli nie port to co innego może być przyczyną?

0