Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Urmet 1140/622 cyfrowy - podłączenie

pawel1987kg 13 Lut 2018 01:00 939 5
  • #1 13 Lut 2018 01:00
    pawel1987kg
    Poziom 2  

Witam serdecznie wszystkich.
    Od razu do problemu przejdę. Fachowiec nie podłączył mi domofonu, który wcześniej zdjął i muszę teraz sam go zamontować. Szukałem odpowiedzi w serwisie lecz dokładnej nie odnalazłem więc proszę o pomoc. Dokładnie mam domofon Urmet 1140/622 cyfrowy a ze ściany wychodzi 6 kabelków.
    Czerwony, purpurowy, niebieski, zielony, żółty, brązowy (na zdjęciu widać, że dwa są białe ponieważ musiałem naprawić kable czerwony i purpurowy) pół dnia męczyłem się i kombinowałem z kablami. Niebieski i żółty miały końcówki wygięte więc pasowały mi na styki od przycisku otwierania drzwi ale to mogę się mylić ale jak je przykładałem do tych styków to w słuchawce trzaski słyszałem (może to coś pomoże) proszę o pomoc w tej sprawie. Pozdrawiam

0 5
  • #2 13 Lut 2018 13:19
    ta_tar
    Poziom 21  

Unifon który posiadasz nadaje się do instalacji cyfrowej (jak sam piszesz) a po ilości kabelków ze ściany wychodzących wynika że masz instalację analogową. Załącz zdjęcie kasety przed drzwiami.

Moderowany przez suworow:

Po ilości kabli wystających ze ściany nie sposób określić czy mamy do czynienia z instalacją analogową czy cyfrową, ale po kolegi odpowiedzi za to jasno widać, że wypowiada się w temacie o którym nie ma pojęcia. Usunąłem nadanego "pomoga" a w zamian ma kolega ode mnie wpis do księgi i krótkie ( 7 dni) ostrzeżenie.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    Zanim zacznie kolega znowu pomagać w domofonach proponuję zapoznać się z tym ogłoszeniem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3289894.html

0
  • Pomocny post
    #3 13 Lut 2018 13:34
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

pawel1987kg napisał:
    Fachowiec nie podłączył mi domofonu, który wcześniej zdjął i muszę teraz sam go zamontować.

Czy ten domofon wcześniej działał, zanim został zdjęty? Zdjęcie było związane z remontem czy był inny powód?
    To, że w instalacji jest 6 żył nie oznacza że wszystkie muszą być podłączone. Być może wcześniej był tu system analogowy wielożyłowy lub po prostu dano kabel "na wyrost".

0
  • #4 13 Lut 2018 14:59
    pawel1987kg
    Poziom 2  

Witam serdecznie i dziękuję za odpowiedzi. A więc domofon wcześniej działał napewno. A na dole przy głównym domofonie jest kamera i pomoc jak się ma domofon z tą funkcją to działa wizja. A dostałem wiadomość prywatna od kolegi z tego serwisu i będę próbował. Mam dwa kable podłączyć. Najlepiej żebym wiedział gdzie jest masa. Będę walczył w niedzielę to napewno napisze jak poszło. Ale i tak proszę o rady ewentualne. Na sąsiadów zbytnio nie mam co liczyć 😐 prywatne gabinety tu są albo w ogóle puste mieszkania

0
  • Pomocny post
    #5 13 Lut 2018 15:53
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Podłączasz zatem tylko dwa kabelki do zacisków "LU" i "0L". Jak masz czym zmierzyć napięcie, to po znalezieniu dwóch kabelków z napięciem stałym (niskie zapewne poniżej 10V) minus dajesz na "0L" a plus na "LU".

0
  • #6 18 Lut 2018 12:23
    pawel1987kg
    Poziom 2  

Witam serdecznie wszystkich. Odrazu podziękuję jeszcze raz za pomoc. Dzięki wam udało mi się podłączyć domofon. I rzeczywiście tak jak pisaliście z tych 6 kabelkow wystających ze ściany potrzebowałem tylko dwóch. Urządzeniem (na zdjęciu za 25 złotych) znalazłem dwa kable w których było około 6V i podłączyłem je do zacisków :
    OL minus
    LU plus
    I wszystko działa jak należy :-)

0