Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena siatkowa turbo, dwa tv - Słaba jakość obrazu jak z roku 2000

michas135 13 Lut 2018 08:41 192 8
  • #1 13 Lut 2018 08:41
    michas135
    Poziom 2  

Witam
    Miałem zamontowana antenę kierunkowa, mogła być tylko skierowana w stronę masztu Piaski, w stronę masztu Tarnawatka nie było możliwosci z powodu dużego budynku przed moją kierunkowa anteną.
    Obraz był super a zasięg w zależności od pogody.
    Podłączyłem rozdzielacz sygnału+ drugi tv no i to wszystko nie dało sobie już rady.
    Zmieniłem antenę na starą siatkową turbo ze wzmacniaczem no i wszystko jest jak powinno lecz jakoś obrazu jest słaba (kolory i ostrośc czasami takie paski chodzące po obrazie)
    Moje podłączenie to:
    Antena siatkowa turbo-3metry kabla- na kablu wtyk antenowy z zasilaczem do wzmacniacza- rozdzielacz i dalej kable po 5 metrów do jednego tv i drugiego.
    Kiedy podłączyłem wtyczkę z zasilaczem do anteny przy którymś z tv działy się cuda wianki.
    Zasięg 100%
    Jakość 100%
    A jednak obraz jak byśmy byli w roku 2004
    Moje położenie od masztu Tarnawatka 27km
    Maszt Piaski jakieś 75km
    Co polecacie z tym zrobić ewentualnie co zakupić

0 8
  • Pomocny post
    #2 13 Lut 2018 10:00
    tomus2k
    Poziom 23  

Zbyt duże wzmocnienie.
    Kup regulowany zasilacz co pozwoli dostosować wzmocnienie.
    Link

0
  • #3 13 Lut 2018 15:38
    andpol 33
    Poziom 33  

Co to znaczy słaba jakość obrazu? Może jakieś zdjęcie i opis, na czym odbierasz? 100/100 sugeruje dobry sygnał a anteny, więc pewnie coś w ustawieniach tv.

0
  • #4 13 Lut 2018 20:08
    bestboy21
    Warunkowo odblokowany

Właśnie się dziwię, jak może być "dziwny" obraz na DVB-T, albo jest albo go nie ma, ne. ew. kratki - ale to wiadomo zakłócenia albo za duże wzmocnienie.

1
  • Pomocny post
    #5 15 Lut 2018 12:34
    LeDy
    Poziom 43  

Jeżeli prawidłowo poskładana i już działała(starą) to zacznij od wymiany zasilacza bo on też może być już stary, zużyty, najlepiej na taki z regulacją.

0
  • #6 16 Lut 2018 11:11
    michas135
    Poziom 2  

słaba jakość obrazu, na antenie kierunkowej bez wzmacniacza obraz jest perfekcyjny jeśli np pogoda jest dobra i nie ma śniegu.
    wymieniłem zasilacz na drugi nowy nieregulowany jest to samo.
    dziś np nie miałem sygnału na jednym smart tv sam 60' zrobiłem strojenie automatyczne i mam tylko 15 kanałów, w drugim tv lg 42" jest prawie full.
    wcześniej jak na sam 60" były wszystkie kanały to było ich o wiele więcej niż zazwyczaj miałem 23 za to na lg norma 23 kanały max.

0
  • #7 16 Lut 2018 13:52
    maksar
    Poziom 23  

Opisz dokładnie te instalację. jakie rozgałęziacze, kable, gdzie umiejscowiony zasilacz?
    Nie, bo nie działa a wcześniej działało.
    Jak się spartoli, to tak jest.

0
  • #8 16 Lut 2018 15:26
    michas135
    Poziom 2  

schemat jest na górze.
    rozwiązany problem jest.
    zamiast zasilacza org 12v, ładowarka usb , chyba zamontuje wzmacniacz do antenty kierunkowej.
    Makser na tyle spartolone, że wszystko jest nowe prócz antenty siatkowej ze wzmacniaczem turbo :)
    5 metrów od antenty dvb-t mam maszt z ruterem zewnętrznym i anteną wifi. jakieś rady na zakłócenia wifi? zrobiłem test łącząc 6 urządzeń wifi z włączonym pobieraniem danych ,czasami zaklatkuje obraz w tv

0
    (18 Lut 2018 10:54) Polecenie moderatora: simhak

Proszę poprawić pisownię.

• #9 16 Lut 2018 16:01
    tomus2k
    Poziom 23  

michas135 napisał:

5 metrów od antenty dvb-t mam maszt z ruterem zewnętrznym i anteną wifi. jakieś rady na zakłócenia wifi? zrobiłem test łącząc 6 urządzeń wifi z włączonym pobieraniem danych ,czasami zaklatkuje obraz w tv

Na allegro pod nazwą:
    Filtr DVB-T
    ceny od 13,50zł
    Nie pomoże jeśli modem wifi zakłóca częstotliwości DVB-T, wtedy jedynie oddalenie anten.
    Za to poprawia znacząco stabilność odbioru ze starych anten.
    Nowe anteny są już często fabrycznie wyposażane w ten filtr.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo