Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena siatkowa turbo, dwa tv - Słaba jakość obrazu jak z roku 2000

michas135 13 Lut 2018 08:41 585 18
  • #1 13 Lut 2018 08:41
    michas135
    Poziom 2  

Witam
    Miałem zamontowana antenę kierunkowa, mogła być tylko skierowana w stronę masztu Piaski, w stronę masztu Tarnawatka nie było możliwosci z powodu dużego budynku przed moją kierunkowa anteną.
    Obraz był super a zasięg w zależności od pogody.
    Podłączyłem rozdzielacz sygnału+ drugi tv no i to wszystko nie dało sobie już rady.
    Zmieniłem antenę na starą siatkową turbo ze wzmacniaczem no i wszystko jest jak powinno lecz jakoś obrazu jest słaba (kolory i ostrośc czasami takie paski chodzące po obrazie)
    Moje podłączenie to:
    Antena siatkowa turbo-3metry kabla- na kablu wtyk antenowy z zasilaczem do wzmacniacza- rozdzielacz i dalej kable po 5 metrów do jednego tv i drugiego.
    Kiedy podłączyłem wtyczkę z zasilaczem do anteny przy którymś z tv działy się cuda wianki.
    Zasięg 100%
    Jakość 100%
    A jednak obraz jak byśmy byli w roku 2004
    Moje położenie od masztu Tarnawatka 27km
    Maszt Piaski jakieś 75km
    Co polecacie z tym zrobić ewentualnie co zakupić

0 18
  • Relpol
  • Pomocny post
    #2 13 Lut 2018 10:00
    tomus2k
    Poziom 23  

Zbyt duże wzmocnienie.
    Kup regulowany zasilacz co pozwoli dostosować wzmocnienie.
    Link

0
  • #3 13 Lut 2018 15:38
    andpol 33
    Poziom 35  

Co to znaczy słaba jakość obrazu? Może jakieś zdjęcie i opis, na czym odbierasz? 100/100 sugeruje dobry sygnał a anteny, więc pewnie coś w ustawieniach tv.

0
  • Relpol
  • #4 13 Lut 2018 20:08
    bestboy21
    Poziom 39  

Właśnie się dziwię, jak może być "dziwny" obraz na DVB-T, albo jest albo go nie ma, ne. ew. kratki - ale to wiadomo zakłócenia albo za duże wzmocnienie.

1
  • Pomocny post
    #5 15 Lut 2018 12:34
    LeDy
    Poziom 43  

Jeżeli prawidłowo poskładana i już działała(starą) to zacznij od wymiany zasilacza bo on też może być już stary, zużyty, najlepiej na taki z regulacją.

0
  • #6 16 Lut 2018 11:11
    michas135
    Poziom 2  

słaba jakość obrazu, na antenie kierunkowej bez wzmacniacza obraz jest perfekcyjny jeśli np pogoda jest dobra i nie ma śniegu.
    wymieniłem zasilacz na drugi nowy nieregulowany jest to samo.
    dziś np nie miałem sygnału na jednym smart tv sam 60' zrobiłem strojenie automatyczne i mam tylko 15 kanałów, w drugim tv lg 42" jest prawie full.
    wcześniej jak na sam 60" były wszystkie kanały to było ich o wiele więcej niż zazwyczaj miałem 23 za to na lg norma 23 kanały max.

0
  • #7 16 Lut 2018 13:52
    maksar
    Poziom 24  

Opisz dokładnie te instalację. jakie rozgałęziacze, kable, gdzie umiejscowiony zasilacz?
    Nie, bo nie działa a wcześniej działało.
    Jak się spartoli, to tak jest.

0
  • #8 16 Lut 2018 15:26
    michas135
    Poziom 2  

schemat jest na górze.
    rozwiązany problem jest.
    zamiast zasilacza org 12v, ładowarka usb , chyba zamontuje wzmacniacz do antenty kierunkowej.
    Makser na tyle spartolone, że wszystko jest nowe prócz antenty siatkowej ze wzmacniaczem turbo :)
    5 metrów od antenty dvb-t mam maszt z ruterem zewnętrznym i anteną wifi. jakieś rady na zakłócenia wifi? zrobiłem test łącząc 6 urządzeń wifi z włączonym pobieraniem danych ,czasami zaklatkuje obraz w tv

0
  • #9 16 Lut 2018 16:01
    tomus2k
    Poziom 23  

michas135 napisał:

5 metrów od antenty dvb-t mam maszt z ruterem zewnętrznym i anteną wifi. jakieś rady na zakłócenia wifi? zrobiłem test łącząc 6 urządzeń wifi z włączonym pobieraniem danych ,czasami zaklatkuje obraz w tv

Na allegro pod nazwą:
    Filtr DVB-T
    ceny od 13,50zł
    Nie pomoże jeśli modem wifi zakłóca częstotliwości DVB-T, wtedy jedynie oddalenie anten.
    Za to poprawia znacząco stabilność odbioru ze starych anten.
    Nowe anteny są już często fabrycznie wyposażane w ten filtr.

0
  • #10 05 Mar 2018 09:46
    Barej
    Poziom 7  

Jaki posiadasz wzmacniacz? Do anteny siatkowej najlepiej stosować symetryzator + wzmacniacz zewnętrzny umiejscowiony jak najbliżej anteny. Jeśli będziesz zakładał antenę kierunkową, a bez wzmacniacza już łapiesz sygnał to polecam wzmacniacz LNA-101, większy może dać Ci już za duży sygnał albo wzmocnić też za mocno inne śmieci które zakłócą Ci odbiór TV.

Podejrzewam że masz za mocny wzmacniacz skoro telewizor pokazuje wszystko na 100% a obraz klatkuje i po zastosowaniu mniejszego zasilacza się poprawiło.

0
  • #11 05 Mar 2018 09:52
    maksar
    Poziom 24  

Barej napisał:
    po zastosowaniu mniejszego zasilacza się poprawiło.

Jakiego? 2x2cm, czy 3x4cm?

0
  • #12 05 Mar 2018 11:21
    Barej
    Poziom 7  

maksar napisał:
    Barej napisał:
    po zastosowaniu mniejszego zasilacza się poprawiło.

Jakiego? 2x2cm, czy 3x4cm?

Chodziło mi że michas135 zastosował zasilacz 5V(ładowarka usb) zamiast 12V i mu się poprawiło.

0
  • #13 05 Mar 2018 13:24
    LeDy
    Poziom 43  

Cytat:
    zamiast zasilacza org 12v, ładowarka usb

To samo albo i lepiej sprawdziłby się zasilacz z regulacją.
    Obniżenie napięcia spowodowało zmniejszenie wzmocnienia wzmacniacza zaczął działać jak tłumik.

0
  • #14 05 Mar 2018 17:33
    bestboy21
    Poziom 39  

LeDy napisał:
    Cytat:

Obniżenie napięcia spowodowało zmniejszenie wzmocnienia wzmacniacza zaczął działać jak tłumik.

I przy okazji jako filtr pasmowo przepustowy.

0
  • #15 05 Mar 2018 18:23
    LeDy
    Poziom 43  

bestboy21 napisał:
    LeDy napisał:
    Cytat:

A co to ma wspólnego z filtrem?

0
  • #16 05 Mar 2018 18:32
    bestboy21
    Poziom 39  

LeDy napisał:
    bestboy21 napisał:
    LeDy napisał:
    Cytat:

A co to ma wspólnego z filtrem?

Wzmacniacz z racji swojej budowy wycina część sygnałów 5-900MHz przechodzi ale te powyżej 900Mhz nie przechodzą i w niektórej sytuacji może to sytuację poprawić.

0
  • #17 04 Kwi 2018 15:27
    irekr
    Moderator

Przypomnę tylko że Zamość (bardzo ładne miasto!) to nie bezludna wyspa i w samym mieście - nie licząc przedmieść - jest uruchomionych około 20tu BTS-ów z LTE w pasmie 800 MHz. Wszystkich BTS-ów jest ponad setka. Jeżeli jakikolwiek z tych nadajników znajduje się w odległości mniejszej niż 2 km od autora to o wzmacniaczu należy zapomnieć.

0
  • #18 05 Kwi 2018 07:31
    Barej
    Poziom 7  

irekr napisał:
    Przypomnę tylko że Zamość (bardzo ładne miasto!) to nie bezludna wyspa i w samym mieście - nie licząc przedmieść - jest uruchomionych około 20tu BTS-ów z LTE w pasmie 800 MHz. Wszystkich BTS-ów jest ponad setka. Jeżeli jakikolwiek z tych nadajników znajduje się w odległości mniejszej niż 2 km od autora to o wzmacniaczu należy zapomnieć.

Za wzmacniaczem można zastosowac filtr LTE co nieco w takim przypadku powinno poprawic sygnał

0
  • #19 05 Kwi 2018 09:04
    irekr
    Moderator

Wszelkiego rodzaju filtry instaluje się ZAWSZE przed jakimkolwiek wzmacniaczem. Wzmacnianie zniekształconego i zakłóconego sygnału jest zupełnie bezsensowne, tym bardziej, ze standardowe dekodery COFDM nie posiadają żadnych układów automatyki.

0