Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawka Samsung HM1200 - Słuchawka jest za cicha

13 Lut 2018 12:15 747 6
  • Poziom 15  
    Cześć

Od kilku lat mam słuchawkę bluetooth Samsung HM1200. Jestem bardzo zadowolony bo pomimo czasu i codziennie kilkugodzinnego użytkowania ładuje ją raz na tydzień.
    Jedynie co to od pewnego czasu mam wrażenie że słuchawka jest cichsza (max volume na słuchawce i na telefonie ).
    Zastanawiam sie czy można w jakiś sposób podgłośnić jej działanie? Czy może głośnik sie zużył... lub coś innego.

Dzięki za pomoc
  • Poziom 33  
    KABAN_DG napisał:
    Czy może głośnik sie zużył... lub coś innego.

Bardziej bym stawiał na częściową utratę słuchu. Proponuję zbadać sobie słuch u audiologa, wtedy dowiesz się ile o ile procent słabiej słyszysz.
  • Poziom 27  
    KABAN_DG napisał:
    Czy może głośnik sie zużył... lub coś innego.

Może tracisz słuch ;)
    Spróbuj przedmuchać otwór z głośniczkiem, może są tam jakieś paprochy.
    edit
    widzę, że o słuchu już było...
  • Poziom 15  
    W wieku 33 lat... heh
  • Poziom 33  
    No, nie znasz dnia ni godziny :).
    Spróbuj jeszcze, tak jak kolega wyżej wspomniał, przeczyścić dokładnie tor dźwięku w słuchawce, może rzeczywiście coś ją przytkało.
  • Poziom 15  
    Dobra... wszystko jasne.
    Słuch mi nie nawala... wysiadła słuchawka. Kupiłem praktycznie ten sam model (różnica wizualna) i słuchawkę mam na 1/3 głośności i jest ok.

W takim razie pytanie drugie.... gdzie mogę szukać podobnego głośnika żeby móc podmienić go z oryginalnym i mieć druga słuchawkę w razie W :) ?
  • Poziom 43  
    KABAN_DG napisał:
    gdzie mogę szukać podobnego głośnika żeby móc podmienić go z oryginalnym i mieć druga słuchawkę w razie W :) ?
    Obawiam się, ze nawet w autoryzowanym serwisie nie wymienia się samego przetwornika, a całość... I to tylko na gwarancji. Podobnie może być i z uszkodzeniem elektroniki - dziś większość takich rzeczy jest nienaprawialna (bo nierozbieralna) i jeśli padnie to albo wymiana na nową w serwisie (gwarancja) albo w sklepie (jak Ty zrobiłeś).