Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Gigabyte 965P-DS3 rev.3.3 - pomoc dla starego kompa - RAM i procesor

norbiszon 13 Feb 2018 14:30 576 12
    norbiszon
    Level 6  
    Witam Wszystkich,

Podaję specyfikację mojego komputera:
    Windows 7 Ultimate 32-bit,
    Genuine Intel(R) CPU 2160 @ 1.80GHz (2 CPUs),
    Gigabyte 965P-DS3 rev.3.3,
    2048MB RAM (PC2 - 5300 DDR2 667 MHz),
    NVIDIA GeForce 7800 GT (tymczasowo) - GTX 285 w drodze,
    Realtek Digital Input (Realtek High Definition Audio).

Chciałbym dołożyć trochę trochę RAMu oraz wymienić procesor. Jeżeli chodzi RAM to chcę dokupić po prostu jeszcze dwie kostki po 1GB, co da w sumie 4GB. A jeżeli chodzi o procesor to zastanawiam się nad Intel Core 2 Duo E6850 3.00Hz.
    Proszę o Wasze propozycję.
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    norbiszon wrote:
    GTX 285 w drodze

Słaby wybór.

Na tą płytę można założyć prawie wszystkie CPU na LGA775. Co zamierzasz robić na komputerze?

Podaj markę i model zasilacza.
    norbiszon
    Level 6  
    Zasilacz to CHIEF TEC GPS-550AB A. Jeżeli chodzi o kartę graficzną to miałem poprzednio GTX 280 i byłem zadowolony, ale niestety jakiś czas temu padła :( Co z tej listy procków jeszcze polecacie? Czy Intel Core 2 Duo E6850 3.00Hz będzie dobrym wyborem?
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    norbiszon wrote:
    Jeżeli chodzi o kartę graficzną to miałem poprzednio GTX 280 i byłem zadowolony, ale niestety jakiś czas temu padła :(

Właśnie dla tego słaby wybór. Do tego dość energożerna karta.
    Do czego będziesz używał komputera?
    Pedros050
    Level 43  
    A do czego ma być ten komputer?
    norbiszon
    Level 6  
    W sumie do grania, ale zatrzymałem się na takich tytułach, jak Skyrim, czy Wiedźmin 2 :D Zależy mi też przede wszystkim na niskim budżecie - Intel Core 2 Duo E6850 3.00Hz kupię za 15zł, a kostki RAMu po 13zł :D Oczywiście, jeżeli macie jeszcze inne propozycję, to bardzo proszę :)
    Pedros050
    Level 43  
    A nie lepiej Qada kupić 45nm niż tego 65nm. Uskładaj troszkę większy budżet żeby można tam coś lepszego wstawić.
    norbiszon
    Level 6  
    PITERRR wrote:
    A nie lepiej Qada kupić. Uskładaj troszkę większy budżet żeby można tam coś lepszego wstawić.

Czy INTEL QUAD Q6600 będzie w porządku?
    Pedros050
    Level 43  
    A to stare jest i wolne lepiej Core™ 2 Quad Q9650 albo tego Intel® Xeon® E5450 i wtedy gra.
    norbiszon
    Level 6  
    W końcu zakupiłem Intel Core 2 Duo E6850 3.00Hz i dwie kostki RAMu po 1GB, bo Windows 7 32-bit i tak obsługuje tylko do 4GB. Dziękuję wszystkim za pomoc, temat do zamknięcia :)
    norbiszon
    Level 6  
    W końcu zakupiłem Intel Core 2 Duo E6850 3.00Hz i dwie kostki RAMu po 1GB, bo Windows 7 32-bit i tak obsługuje tylko do 4GB. Dziękuję wszystkim za pomoc, temat do zamknięcia :)