Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio rda5807 jak zmienić kod żeby wspołpracował lcd 16x2

piotr131612 13 Feb 2018 17:35 1281 3
    piotr131612
    Level 6  
    A więc parę dni temu dotarł do mnie moduł rda5807 i wygląda na to że tego nie zniszczyłem podczas lutowania bo i2c scaner wykrywa go. Buduje radio z tej strony http://seta43.hol.es/radiofm.html .
    Mam jednak mały problem z wyświetlaczem zamówiłem inny bo był tańszy. Myślałem że to to samo ale widzę że ten ma 16 pinów a ten od 3310 ma ich 8. Mam takie piny: VSS, VDD, VO, RS, RW, E, DO .... D7, A, K. Jak zmodyfikować program pod ten wyświetlacz 16x2. Ten mój wyświetlacz to taki Arduino Blue IIC I2C TWI 1602 16x2 Serial LCD Module Display.
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
    jakubek56
    Level 31  
    Nowy wyświetlacz który zamówiłeś ma inny kontroler.
    michalek8883
    Level 15  
    Witam jako że nie chcę zakładać nowego tematu wykonał bu mi ktoś całe radio tylko że przedział częstotliwości 50-150 mhz? na tym układzie?
    piotr131612
    Level 6  
    Ja swoje radio poskładałem kilka miesięcy temu i działa. Poszukałem trochę i znalazłem inny kod zgodny z wyświetlaczem tym co mam. No niestety sporo jest takich odbiorników na tea5767 są one dokładnie opisane co i jak. Ja na tea5767 zawiodłem się bo był fabrycznie niesprawny wszystkie próby uruchomienia skonczyły sie niepowodzeniem. A ten odbiornik na układzie rda zaskoczył bezproblemowo. Do tego dołączyłem tani chiński wzmacniacz do samodzielnego montarzu na TDA 2030 chyba, jakiś tam głośnik się znalazł wszystko wpakowałem w obudowę po radiu unitra r206 no trzeba było wyciąć prostokątny otwór na wyświetlacz lcd.
    A tak kolego michalek8883 pytałeś o radio na zakres 50-150 Mhz po co ci takie radio? Chcesz je zabrac za granicę? Czy coś w tym stylu? Bo u nas jest 87.5-108 Mhz. Zakładam że chcesz słuchać czegoś w stylu pasmo lotnicze, pasmo krótkofalowców na 144-146 Mhz czy coś w tym stylu. Jeśli mam rację to kup sobie tuner dvbt SDR cena tego urządzenia jest niska zaledwie około 20 zł. Zakres będziesz miał od 24 Mhz w górę do 1.7 Ghz chyba.
    Teraz troche napiszę ile kosztowało mnie to radio
    Tea5767 niesprawny 3.5zł
    rda 5807 3.5 za dwie sztuki
    arduino nano 8 zł
    wyświetlacz 8 zł (teraz wybrałbym zwykły prosty czterocyfrowy jest dużo tańszy a rds działa kiepsko sama czestorliwosc by mi wystarczyła)
    wzmacniacz 5 zł
    głośnik z odzysku 0 zł
    odbiornik bluetooth 4 zł żeby muzyki z komórki słuchać.
    no i plytka uniwersalna oczywiscie.
    zasilacz 12 V od cp
    stabilizator 5V
    No i sporo czasu (bezcenne) mam lutownice transformatorową więc troche niewygodnie mi było lutować ten rda.
    Gra to dobrze odbiornik dobrze odbiera słabe stacje (podobnie jak te w komórkach).
    Kolego michalek8883 można kupić gotowy moduł radia fm za jakieś 15-20 zł (masz wyświetlacz, przyciski tylko przyczepić zasilanie, antenę , wyjscie audio o wiele mniej roboty).
    Kiedyś będę składał takie najtansze radyjko jak najtanszym kosztem tzn. najtansze arduino 4-5 zł
    moduł rda 3.5 zł
    lcd 4 zł
    Planuje wypatroszenie takiego tandetnego radia bo jest do bani. Mogłbym przy okazji tobie poskładać takie coś ale tak sie składa że nieprędko bo w okresie jesienno zimowym bo teraz niebardzo mam czas dożo roboty i takie tam.
    Pozdrawiam