Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Zamrażarka ECO Line AB 300 - chłodzi, ale agregat cały czas działa nie wyłąc

Barun123 13 Lut 2018 19:01 246 9
  • #1 13 Lut 2018 19:01
    Barun123
    Poziom 2  

Czy agregat w zamrażarce powinien się wyłączyć ustawione prawie na minimum jest w zamrażarce -9°C . Zamrażarka zapełniona w 1/3 wiec jest duzo pustego miejsca. Agregat się nie wyłącza cały czas pracuje.
    Re: Zamrażarka ECO Line AB 300 - chłodzi, ale agregat cały czas działa nie wyłąc Re: Zamrażarka ECO Line AB 300 - chłodzi, ale agregat cały czas działa nie wyłąc

0 9
  • #2 13 Lut 2018 20:47
    BYSY
    Poziom 2  

Zamrażarka ma swoje lata - jeszcze na R12. Skoro chodzi cały czas, a osiąga tylko -9°C znaczy więcej nie osiągnie. Dlatego termostat nie wyłącza może ma min np. -12°C. Najprawdopodobniej ma mało czynnika, ale go już nie produkują
    można zastosować inne czynniki, ale ona ma już 25 lat więc nie wiem czy warto
    pozdrawiam Zbyszek

0
  • #3 13 Lut 2018 21:21
    Barun123
    Poziom 2  

Jak ja ustawie na więcej to schłodzi do -12 ale dalej się nie wyłącza.

0
  • #4 14 Lut 2018 08:49
    BYSY
    Poziom 2  

Temperatura -12°C to nadal nie jest temp. mrożenia, powinno być -18°C i wyżej bo to żywność, a np. ryby -22°C. Jeżeli -12°C kolegę satysfakcjonuje proszę kupic termostat uniwersalny są takie od +30°C do-30°C i zamontowac zamiast tego oryginalnego. Istniejącego proszę nie demontowac tylko podpiąc nowy elektrycznie zamiast oryginalnego.
    Pazdro. Zbyszek
    Poprawiłem TONI_2003

0
  • #5 14 Lut 2018 09:07
    jack63
    Poziom 40  

BYSY napisał:
    proszę kupic termostat uniwersalny
    są takie od +30do-30c i zamontowac zamiast tego org.

Człowieku, co za bzdury piszesz???
    Od kiedy zmiana termostatu pomoże, gdy układ chłodniczy z jakiejś przyczyny jest niewydajny i temperatura "zamrażarkowa" czyli poniżej -18oC, nie zostaje osiągnięta pomimo ciągłej pracy sprężarki?
    I co to za tekst:
    Barun123 napisał:
    jeżeli -12c kolegę satysfakcjonuje

Jak kogoś może satysfakcjonować -12 oC w zamrażarce oraz ciągła praca sprężarki?
    Poza tym układu chłodniczego zamrażarki z czynnikiem R12 wg. prawa nie wolno naprawiać!
    Tylko utylizacja. Jak sądzę przy zakupie nowej, starą można zostawić w sklepie.

0
  • #6 14 Lut 2018 09:56
    BYSY
    Poziom 2  

Ja myślę,że kolega wie gdzie sprzedają nowe zamrażarki.
    Nie pisze co zamierza tam trzymac- może nie żywnośc?
    Zamiast R12 można zastosowac inne czynniki natomiast nie oto tutaj chodzi.
    Po wymianie termostatu można używac zamrażarki jako np.lodówki
    Więcej dobrego tonu i życzliwości
    pozdrawiam Zbyszek

0
  • #7 14 Lut 2018 10:12
    jack63
    Poziom 40  

BYSY napisał:
    Zamiast R12 można zastosowac inne czynniki natomiast nie oto tutaj chodzi.

Nie wolno! To niezgodne z prawem! Jednak nawet pomijając aspekt prawny. Jaki czynnik byś proponował?
    BYSY napisał:
    Po wymianie termostatu można używac zamrażarki jako np.lodówki

Co to za bezsensowna porada. Układ chłodniczy jest /niesprawny/uszkodzony/zużyty. Sprężarka pracuje(jeszcze!) cały czas pobierając prąd, co kosztuje. Chłodziarki z tego nie zrobisz. Z układem chłodniczym będzie co raz gorzej, gdy jest wyciek lub zużycie sprężarki. Tylko czekać aż się zatrze z powodu wysokiej temperatury.
    BYSY napisał:
    Więcej dobrego tonu i życzliwości

Wypisujesz bzdury i żądasz dobrego tonu dając szkodliwe rady? Jestem życzliwy, ale dla autora tematu, piętnując Twoje propozycje. Część z nich (R12) podpada pod paragraf .
    Nieznajomość prawa nie uprawnia do jego łamania w naszym systemie prawnym.
    Do tego łamiesz regulamin Elektrody w związku z w/w. i jeszcze się burzysz???

0
  • #8 14 Lut 2018 15:15
    Barun123
    Poziom 2  

Dziś rano zamrażarka osiągnęła -17°C jest ustawiona na troszkę więcej niż minimum czasami się wyłączy, ale na jakieś 15 min i włącza się dalej. Dłużej pracuje niż nie pracuje.

0
  • #10 15 Lut 2018 06:21
    Barun123
    Poziom 2  

Dobra chyba rozwiązany problem to stara zamrażarka pewnie ma mniej czynnika niż powinna, ale zabiło -18°C i wyłącza się później znów się włączy i za jakiś czas się wyłączy na razie wszystko jest ok dzięki za odpowiedzi.

0