Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Excel - Znikające formatowanie warunkowe

franelo 13 Feb 2018 20:40 1464 3
 • #1
  franelo
  Level 10  
  Dzień dobry.

  Mam pewien problem i nie wiem, jak sobie z tym poradzić.

  Mam arkusz z danymi. W kolumnie (załóżmy B) mam wartość albo SPRAWDZONE albo NIE SPRAWDZONE. Utworzyłem sobie formatowanie warunkowe, gdzie jeśli w komórce znajduje się słowo SPRAWDZONE to zmienia kolor komórki na np. zielony. Jeśli jest NIE SPRAWDZONE to na czerwono. I było ok przez jakiś czas. Teraz, gdy włączam skoroszyt, dziwnym cudem znikają te formatowania - po prostu są usuwane.

  No to dodaję je ponownie, zapisuję plik, zamykam. Po ponownym uruchomieniu znów znikają.... Wcześniej, gdy dodałem te formatowania po raz pierwszy, to było ok przy każdym uruchomionym pliku.

  Dodatkowo w innej kolumnie dodałem w formatowaniu warunkowym formułę ORAZ. Problem polega na tym, że po ponownym uruchomieniu pliku , wpisana przeze mnie formuła zmienia się sama na całkiem inną .

  Nie wiem, czemu się tak dzieje. Z pliku tego korzystam tylko ja. Jakieś rady?
 • #2
  daro_p
  Level 17  
  A jesteś w stanie wrzucić plik lub jakaś próbkę ? Ciężko szukać przyczyn po Twoim opisie. Czy w pliku są jakieś makra? - może komórki są automatycznie czyszczone lub formatowane. Jakie rozszerzanie ma nazwa pliku (xlsx, xlsm czy inne)? A może csv?
 • #3
  ahinsa81
  Level 9  
  ja mam bardzo podobną sytuację z elementami które dodaje do wykresu, który jest osadzony na nowej zakładce. nie wiem czym to może być spowodowane :(
 • #4
  franelo
  Level 10  
  Przepraszam, że nic nie odpisywałem - otóż znalazłem problem. Plik zapisywany był w rozszerzeniu dla starszej wersji excela. Po zapisaniu do nowej wersji - wszystko zaczęło działać prawidłowo.