Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STMicroelectronics i Macom chcą wprowadzić GaN na krzemie do produkcji masowej

ghost666 13 Lut 2018 21:03 741 0
 • STMicroelectronics i Macom chcą wprowadzić GaN na krzemie do produkcji masowej
  Firmy STMicroelectronics oraz Macom Technology Solutions poinformowały o nawiązaniu współpracy, która z jednej strony ma dać Macomowi dostęp do możliwości produkcyjnych, jakimi dysponuje ST, a z drugiej strony umozliwić ST wykorzystanie opracowanej przez Macoma technologii integracji układów z azotku galu (GaN) z krzemem.

  Firmy zamierzają wspólnie rozwijać technologię GaN-na-krzemie; układy takie nadają się idealnie do zastosowań w systemach radiowych. Wspólne opracowanie technologii ma umożliwić produkcję układów RF przez ST na potrzeby Macoma, który używać ich chce w szeregu zastosowań RF. Dodatkowo, dzięki umowie, ST będzie mogło produkować w tej technologii własne układy scalone do sektorów poza telefonami komórkowymi, stacjami bazowymi telefonii komórkowej i podobnymi elementami infrastruktury telekomunikacyjnej.

  Macom, oprócz dostępu do doskonałego zaplecza technologicznego i ogromnych mocy przerobowych fabryk ST będzie miał także okazję poprawić strukturę swoich kosztów, co w konsekwencji pozwoli sprzedawać taniej układy scalone i być może pozwoli technologii azotku galu na krzemie wyprzeć dotychczasowo najpopularniejsze rozwiązania LDMOS.

  "W momencie, gdy przekroczy się barierę kosztów na poziomie 4 centów/wat dla układów mocy RF, na rynku mogą się otworzyć zupełnie nowe możliwości" - mówi Eric Higham, dyrektor Strategy Analytics. "Potencjalnie spodziewać można się setek milionów sprzedanych układów scalonych w wielu aplikacjach, takich jak kuchnie mikrofalowe, systemy oświetlenia, zapłonu w autach spalinowych etc. Sprzedaż osiągnąć może poziom miliardów dolarów" - dodaje.

  ST i Macom podają w materiałach prasowych, że firmy te już od kilku lat pracują nad połączeniem technologii GaN na krzemie Macoma oraz wykorzystywanej przez STMicro technologii CMOS. Jak obecnie się planuje, pierwsze wspólne układy powinny opuścić fabryki jeszcze w tym roku i trafić jako próbki do zainteresowanych deweloperów.

  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1332954

  Szukaj w 5mln produktów