Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 2.2 dCi kombi - Awaria czujników cofania

13 Lut 2018 21:09 1434 3
 • Poziom 6  
  Witajcie. Od jakiegoś czasu posiadam Renault Laguna 2.2 dCi w wersji kombi. Od początku, gdy to nabyłem, to nie działały w nim czujniki cofania - po wrzuceniu biegu wstecznego był krótki sygnał po czym system się wyłączał. Doszedłem do tego, że uszkodzony był jeden czujnik - nie było słychać z niego charakterystycznego 'cykania'. Kupiłem nowy, wymieniłem i teraz problem jest następujący. Gdy wsiadam do auta po postoju po wrzuceniu wstecznego czujniki piszczą bez przerwy - tak, jakby była przeszkodą za autem. Po przejechaniu jednak parunastu kilometrów czujniki działają prawidłowo. Po postoju znów to samo i tak za każdym razem. W czym może być problem? Czujniki oryginale, od nowości.
 • Poziom 15  
  Przyżąd diagnostyczny CLIP i nauka czyjników od nowa. Ewentualnie wyskoczy ci usterka. oczywiście jeśli kupiłeś odpowiedni czujnik i prawidłowo go zamontowałeś.
 • Poziom 11  
  zasłoń po kolei czujniki ręką, w ten sposób wyeleminujesz kłamce
 • Poziom 12  
  W clip-ie dokładnie pokaże który jest walnięty, zaparkuj metr od przeszkody (ściany innego auta), jeśli jest walnięty czujnik to pokaże od razu który, jeśli świruje to będziesz widzieć inną odkegłość niż u pozostałych. Ręczne zasłanianie za wiele nie powie, a w okolicy na pewno jest ktoś kto dysponuje Clip-em