Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw Sharan 2003r 2.8 v6 climatronik szwankuje

goja8721 13 Lut 2018 21:48 303 4
  • #1 13 Lut 2018 21:48
    goja8721
    Poziom 10  

Witam. W moim vw Sharan 2003 r 2.8 v6 mam problem z climatronikiem 2 sferowym. A mianowicie gdy wciskam na panelu auto lub econ to wogole się to nie wyświetla na wyświetlaczu do tego sprężarka wogole się nie uruchamia i nie moge wogole ustawić sily nawiewu z tylu. Na komputerze wyświetla sie ze klima jest wyłączona.Czy ktoś miał podobny problem i poratuje rada

0 4
  • #2 14 Lut 2018 08:16
    mateov3000
    Poziom 20  

Możliwe że brakuje czynnika w układzie klimatyzacji lub jeden z czujników padł. Najszybciej będzie przeprowadzić diagnostykę komputerową i odczytać błędy.

0
  • #3 14 Lut 2018 08:26
    goja8721
    Poziom 10  

Tyle że był wczoraj podłączony pod komputer i jedyne co wyświetliło się mechanikowi to że klimatyzacja jest wyłączona tak komputer nie wykazywał żadnych błędów. Mechanik mówił coś ze może sterownik padł i panel. Bo nie moge ustawić nadmuchow z tyłu ani jak naciskam na econ albo auto na wyświetlaczu się nic nie pojawia ani Klima się nie załącza

0
  • #4 14 Lut 2018 08:30
    mateov3000
    Poziom 20  

Jeśli diagnostyka nic nie wykazała to prawdopodobnie panel sterowania najlepiej było by podstawić jakąż używkę.Jeszcze mi przychodzi do głowy czy tam np nie ma jakiegoś tranzystorowego regulatora do regulacji nadmuchów ale prawdopodobnie jest on w samym panelu. Nie miałem do czynienia z takim panelem więc nie chcę wprowadzić Cię w błąd i warto poczekać bo może ktoś miał identyczny problem i coś odpowie w tym temacie.

0
  • #5 14 Lut 2018 15:31
    goja8721
    Poziom 10  

Jak mechanik podłączył komputer to na początku nie wykazał żadnych błędów dopiero jak powybierał poszczególne rzeczy to wyskoczyło ze klimatyzacja wyłączony. Siłę nadmuchu z przodu idzie ustawić a z tyłu wogole. Ani nadmuchu ani temp. Ani econ się nie wyświetla ani auto jak włączę przyciski ani Klima się nie włącza. Poprzedni właściciel wymieniał w tym sharanie sterownik klimatyzacji 3 lata temu. podłączył

Dodano po 5 [godziny] 11 [minuty]:

Nikt nie miał takiego problemu???

0