Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

W124 93r. - Pali czerwony bezpiecznik w liczniku

skrzypaa 13 Feb 2018 22:00 3978 7
    skrzypaa
    Level 10  
    Witam . Kupiłem 124 i nie działało podświetlenie przycisków od szyb ani konsoli środkowej . Zegar, popielniczka, brzęczyk działa . Zajrzałem do czerwonego bezpiecznika - spalony . Wymieniłem na drugi poświecilo z pol minuty i się drugi spalił ... Nie miałem pod ręka następnego czerwonego wiec do oprawki przylutowałem dwa kabelki ze wsowkami i założyłem 3 a później 7.5 które tez spaliło . Następnie nie używając mózgu wsadziłem 20 heh , jego nie spaliło ale zgasło podświetlenie licznika i brak brzęczyka . No to zegary na stół rozebrałem znalazłem spalona ścieżkę , naprawiłem . Podswietlenie i brzęczyk wróciło ale już nie wkładam na pale bezpiecznika bo ile można rozbierać licznik :) coś ewidentne robi zwarcie . Z tego co wiem podswietlenie przycisków , konsoli i termometru jest na tym bezpieczniku ale nie wiem co jeszcze a nie bardzo chce pruć cała instalacje . Może ktoś miał podobny problem ze paliło mu ten bezpiecznik i znalazł przyczynę, albo co jeszcze jest w obwodzie tego bezpiecznika . Szukania i tak będzie nie mało , wiec jakie kolejek wskazówki się przydadzą :) Pozdrawiam
    skrzypaa
    Level 10  
    Pierwszy oryginalny po czasie a później te dwa dołożone od razu po zapaleniu świateł . Ogólnie termometr nie pokazywał nic a miałem drugi 100% sprawny i jak już miałem licznik na stole to zamieniłem termometry . Na tym pokazuje temperaturę okej . Może termometr robił zwarcie . Jutro wysunę licznik dam bezpiecznik 7.5 i zobaczę .
    A drugie pytanie wie ktoś może jaka wartość ma oryginalny czerwony bezpiecznik ?
    andrzej20001
    Level 43  
    Sprawdz przewody od instalacji radia ,tam też szło podświetlenie.
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    skrzypaa wrote:
    nie wiem czy z tego roku manual
    Na stronie 85 jest ten bezpiecznik, więc schemat można wykorzystać.
    Osobiście sprawdziłbym (wyczyścił) potencjometr regulacji podświetlania, oraz żarówki podświetlania w zegarach (ich okolice) - te nierzadko przepalają laminat i ścieżki w około.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Na tym bezpieczniku wisi także panel dmuchawy, podświetlenie pokręteł kratek nawiewu i podświetlenie regulacji lusterek.

Odłącz licznik i zasil poprzez żarówkę h4 obwód podświetlenia z tej dużej okrągłej kostki licznika, pin-out znajdziesz niżej . Sprawdzaj co świeci, a co nie.
    https://obrazki.elektroda.pl/9131263100_1345920523.jpg
    skrzypaa
    Level 10  
    Od poniedziałku będę sprawdzał bo teraz mam inne auto w garażu a na dworze pogoda nie zachęca :) dam znać co wyszło bo jeździć ze zgaszonymi lampkami trochę słabo